Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Odebrali dokumenty

Wiadomości: Świdnica/powiat świdnicki
Sobota, 1 lutego 2020, 7:44
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali kolejnych dwóch kierowców, którzy po drogach powiatu świdnickiego pędzili swoimi samochodami o ponad ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. Poza mandatami i punktami karnymi kierowcy ci stracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym, to czynnik wielokrotnie zwiększający ryzyko wypadku drogowego. Z tego też powodu przepisy przewidują surowe sankcje dla kierowców dopuszczających się tego typu wykroczeń, a funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na takie zachowania.

125 i 101 km/h to prędkości z jakimi po drogach gminy Świdnica, w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, pędzili kierowcy samochodów osobowych marki BMW oraz Ford, zatrzymani przez policjantów ze świdnickiej „drogówki”.

Kierujący otrzymali mandaty oraz po 10 punktów karnych. Co zapewne najbardziej dotkliwe, amatorzy szybkiej jazdy utracili też prawa jazdy na 3 miesiące.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group