Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Odnawiają park

Środa, 20 maja 2020, 11:41
Aktualizacja: 11:42
Autor: red
Świebodzice: Odnawiają park
Fot. UM Świebodzice
Trwają prace na terenie kolejnej inwestycji w ramach projektu pn. „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice, poprzez tworzenie i odnawianie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców”.

Budowany jest Park Sportowy między ulicami Królowej Jadwigi i Księcia Bolka.

Obecnie na terenie parku jest wyrównywany teren oraz wyznaczane są ścieżki pod aleje spacerowe oraz tor dla rolkarzy, który powstanie wokół parku. Oprócz istniejącego boiska dodatkowo zostanie zbudowane boisko wielofunkcyjne (do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej) z centralnie położonym kortem tenisowym. Całość zostanie odpowiednio ogrodzona i oświetlona. Niezwykłą atrakcją dla najmłodszych dzieciaczków, będzie wodny plac zabaw o bezpiecznej nawierzchni. Cały teren będzie wzbogacony o ogrody deszczowe, nowe trawniki oraz nasadzenia drzew, krzewów i roślin ozdobnych, które będą sprzyjać wypoczynkowi oraz aktywności fizycznej. W parku zostaną zamontowane, oprócz tradycyjnych ławeczek, siedziska w formie kamieni, a przy jednym z ogrodów deszczowych zostanie zbudowana ława o długości 20 m. Cały teren będzie oświetlony latarniami LED i dla bezpieczeństwa użytkowników monitorowany.

Park Sportowy będzie atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu dla wszystkich mieszkańców Gminy Świebodzice. W pełnej krasie parkiem będziemy mogli się cieszyć już na przyszłe wakacje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group