Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 1926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odnotowane interwencje

Niedziela, 9 października 2022, 9:37
Aktualizacja: 12:38
Autor: red
Świdnica: Odnotowane interwencje
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 30 września do 6 października 2022 roku.

30.09.2022r. godz.14.08 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące osoby nietrzeźwej leżącej na przystanku komunikacji publicznej przy ulicy Zamenhofa. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam doskonale znanego Artura S., osobę bezdomną. Mężczyźnie zaproponowano pomoc, jednak zdecydowanie odmówił i oddalił się z miejsca interwencji.

30.09.2021r. godz.16.05 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn spożywających denaturat w rejonie ulicy Łukowej. Na miejscu zastano dwóch bezdomnych, którzy regularnie dopuszczają się takich czynów. Jeden z nich nie był w stanie samodzielnie się poruszać. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe jednak nietrzeźwy kategorycznie odmówił poddania się badaniu. W związku z powyższym został on osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Mężczyzna ten był wielokrotnie karany, kilkakrotnie przebywał w zakładzie karnym w związku z wyrokami sądu. Niestety nie chce zmienić swego zachowania i nie jest zainteresowany jakąkolwiek pomocą.

01.10.2021r. godz.15.00– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące osoby nietrzeźwej leżącej na klatce schodowej jednego z budynków przy ulicy Marii Kunic. Skierowany tam patrol zastał osobę bezdomną. Mężczyzna nie był zainteresowany jakąkolwiek formą pomocy i oddalił się z miejsca zdarzenia.

01.10.2022r. godz.8.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny śpiącego w Zaułku Kupieckim. Strażnicy na miejscu zastali bezdomnego Janusza C., który niedawno opuścił zakład karny. Mężczyzna nie był zainteresowany żadną pomocą. Oddalił się z miejsca interwencji.

02.10.2022r. godz.20.47 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące osoby nietrzeźwej leżącej na klatce schodowej jednego z budynków w Rynku. Na miejscu strażnicy zastali Dariusza S., osobę bezdomną. Mężczyzna odmówił przyjęcia pomocy i oddalił się z miejsca zdarzenia.

03.10.2022r. godz.0.12 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące osoby nietrzeźwej, leżącej na klatce schodowej jednego z budynków w Rynku. Od mężczyzny było czuć bardzo nieprzyjemny zapach. Na miejscu strażnicy ponownie zastali Dariusza S., osobę bezdomną, który zmienił klatkę schodową. Mężczyzna odmówił przyjęcia pomocy, nie był zainteresowany umieszczeniem go w schronisku dla bezdomnych. Oddalił się z miejsca interwencji.

03.10.2022r. godz.13.51 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące odpadającego tynku z elewacji jednego z budynków przy ulicy Księcia Bolka Świdnickiego. Na miejsce natychmiast skierowano partol, który zabezpieczył to miejsce. Zarządcę nieruchomości powiadomiono o zaistniałej sytuacji i nakazano usunięcie zagrożenia.

03.10.2022r. godz.15.40 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu w rejonie placu z dzikami przy ulicy Franciszkańskiej. Skierowani na miejsce strażnicy wyjaśnili jakie obowiązują przepisy w tym zakresie kończąc interwencję wypisaniem mandatu karnego.

04.10.2022r. godz.14.36 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego na ławce w poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Patrol dobudził bezdomnego, który odmówił przyjęcia pomocy i oddalił się z poczekalni.

04.10.2022r. godz.15.40 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny śpiącego na ławce w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Była to ta sama osoba, która spała w poczekalni dworca PKP. Mężczyzna nie był zainteresowany skierowaniem do schroniska i ponownie oddalił się z miejsca interwencji.

04.10.2022r. godz.17.57 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który w rejonie ulicy Siostrzanej spożywał alkohol a następnie załatwił swoje potrzeby fizjologiczne po czym udał się do miejsca zamieszkania. Osoba ta jest doskonale znana funkcjonariuszom, gdyż niemal identycznych zdarzeń odnotowano już kilka. W każdym przypadku tego typu sprawy kierowane są do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

05.10.2022r. godz.18.37 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który w rejonie ulicy Siostrzanej spożywał alkohol a następnie załatwił swoje potrzeby fizjologiczne po czym udał się do miejsca zamieszkania. Oczywiście była to ta sama osoba co w dniu poprzednim. Ta sprawa również trafi do sądu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group