Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kalno: Odnowiona kuchnia na świetlicy wiejskiej w Kalnie

Poniedziałek, 19 września 2016, 12:03
Autor: red
Kalno: Odnowiona kuchnia na świetlicy wiejskiej w Kalnie
Fot. UM Żarów
Zakończyły się prace remontowe zaplecza kuchennego na świetlicy wiejskiej w Kalnie.

W ramach remontu, który sfinansowany został ze środków funduszu sołeckiego została wymieniona instalacja elektryczna oraz wodno-kanalizacyjna, zbito tynki i w to miejsce położono nowe.

Pomieszczenie kuchenne zyskało także nową podłogę, płytki, a przede wszystkim meble. Odnowiona kuchnia robi teraz duże wrażenie.
- Jest prawie jak w domu - cieszy się Ewa Wołek, mieszkanka Kalna. I dodaje. - Po tym, jak została wyremontowana nasza świetlica wiejska przyszedł czas na pomieszczenie kuchenne. Kuchnia była w złym stanie technicznym, dlatego wspólnie z mieszkańcami wsi zadecydowaliśmy, aby przeznaczyć pieniądze z funduszu sołeckiego na jej remont. Od słów szybko przystąpiliśmy do czynów i kuchnia zyskała w końcu nowy wizerunek. W końcu to najważniejsze pomieszczenie w każdej świetlicy. To tutaj powstają najbardziej wyszukane dania, które serwują nasze panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Świetlica wiejska w Kalnie zyskała także nowe lustra, które ulokowane zostały na ścianach w głównej sali oraz korytarzu. Pojawiły się tam również nowe tablice ze zdjęciami upamiętniającymi najważniejsze wydarzenia z życia mieszkańców Kalna. Nowe akcesoria to podarunek od samych mieszkańców wsi.

Remont pomieszczenia kuchennego na świetlicy wiejskiej w Kalnie to kolejny przykład inwestycji, która, decyzją samych mieszkańców, została sfinansowana ze środków funduszu sołeckiego. W ramach tych środków z budżetu gminy Żarów, które każdego roku przyznawane są mieszkańcom wsie zmieniają swój wizerunek. Remontowane są świetlice wiejskie, remizy strażackie, budowane nowe chodniki czy modernizowane drogi. Wszystko to ma służyć poprawie życia mieszkańców na wsi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group