Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odpocznie od kierownicy

Piątek, 7 października 2022, 11:08
Aktualizacja: 11:09
Autor: red
Świdnica: Odpocznie od kierownicy
Fot. KPP Świdnica
Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy podczas prowadzenia ręcznego pomiaru prędkości zatrzymali w wczoraj pędzącego ul. Esperantystów w Świdnicy kierującego samochodem osobowym marki Ford. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, aż o 56 km/h.

Do zdarzenia doszło 5 października po godzinie 07:00 na ul. Esperantystów w Świdnicy. Policjanci wykonywali pomiar prędkości w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Kierujący samochodem osobowym marki Ford jechał natomiast z prędkością 106 km/h. Sprawca tego poważnego wykroczenia drogowego został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 zł i 13 punktów karnych. Stracił także uprawnienia na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że policjanci na podstawie przepisów Kodeksu Drogowego zatrzymają prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pokwitowanie takie uprawnia do kierowania pojazdem w okresie 24 godzin od chwili zatrzymania, a w przypadku gdy prawo jazdy zostało wydane przez państwo inne niż Rzeczpospolita Polska i kierujący pojazdem nie ma miejsca zamieszkania na jej terytorium w okresie 72 godzin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group