Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Odwiedzili znajomego i trafili do aresztu

Wtorek, 17 lipca 2018, 7:36
Aktualizacja: Piątek, 20 lipca 2018, 12:08
Autor: red
Świebodzice: Odwiedzili znajomego i trafili do aresztu
Fot. KPP Świdnica
Na trzy miesiące do aresztu trafiło dwoje mieszkańców powiatu świdnickiego. Mężczyzna i kobieta pobili w mieszkaniu swojego „znajomego” i okradli go. Ich łupem padło mienie o łącznej wartości 2000 zł.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali mężczyznę w wieku 38 lat i kobietę w wieku 39 lat, którzy podejrzani są m.in. o usiłowanie dokonania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu na 55-letnim mieszkańcu powiatu świdnickiego.

Policjanci świebodzickiego komisariatu udali się na interwencję w związku ze zgłoszeniem, dotyczącym mężczyzny, który na jednej z ulic miasta Świebodzice nożem miał grozić innemu mężczyźnie.

Na miejscu policjanci nie zastali w/w osób, ale ustalili, że jeden z nich wchodził do bramy budynku mieszkalnego. Ustalili również, że mężczyzna ten miał liczne zasinienia. Policjanci chcąc zweryfikować uzyskaną informację oraz udzielić mężczyźnie ewentualnej pomocy sprawdzali wszystkie mieszkania we wskazanej przez zgłaszającego bramie. W żadnym z mieszkań nie zastali pobitego mężczyzny.

Policjanci w trosce o życie i zdrowie opisanego mężczyzny nie zaprzestali poszukiwań. W bramie obok w jednym z mieszkań zastali 55-letniego mężczyznę, którego obrażenia wskazywały na to, że mógł zostać pobity. Na miejsce wezwano pomoc medyczną, a pokrzywdzony trafił do szpitala z licznymi, ciężkimi obrażeniami zagrażającymi jego życiu.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło dzień wcześniej wieczorem w mieszkaniu pokrzywdzonego. 38-latek i 39-latka przyszli do mężczyzny w celu wymuszenia na 55-latku zwrotu wierzytelności w postaci skradzionych dwóch telefonów komórkowych i dowodu osobistego. W czasie spotkania doszło między nimi do awantury, w trakcie której napastnicy pobili mężczyznę, a następnie okradli go. Ich łupem padł dowód osobisty, klucze od mieszkania oraz drobny sprzęt AGD o łącznej wartości 2000 zł.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania napastników. W wyniku podjętych czynności zatrzymali osoby podejrzane o ten czyn. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione przedmioty.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz 38-latkowi i 39-latce może grozić kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż rok pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwo zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group