Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Okradały seniorów – zostały zatrzymane

Czwartek, 29 czerwca 2017, 13:58
Aktualizacja: Piątek, 30 czerwca 2017, 10:00
Autor: red
Świdnica: Okradały seniorów – zostały zatrzymane
Fot. KPP Świdnica
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić trzem kobietom zatrzymanym na gorącym uczynku przez świdnickich policjantów, a podejrzanym o to, że podając się za pracownice administracji usiłowały okraść 88–latka.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali na gorącym uczynku trzy kobiety podejrzane o to, że podając się za pracownice administracji, pod pozorem sprawdzenia wody usiłowały dokonać kradzieży pieniędzy i wartościowych przedmiotów. 88-letni mężczyzna, wpuścił je do mieszkania, nie znając ich prawdziwych zamiarów.
Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów, podejrzane zostały zatrzymane na gorącym uczynku.

Takim szczęściem nie może cieszyć się inna mieszkanka Świdnicy, która kilka dni wcześniej padła ofiarą tych samych sprawczyń. Wówczas weszły one do jej mieszkania pod pozorem przekazania przesyłki dla sąsiada, prosząc o długopis i kartkę, uśpiły czujność 83-latki. Jedna z nich poprosiła pokrzywdzoną o pomoc w wypisaniu informacji dla sąsiada, a druga w tym czasie przeszukała szafki w mieszkaniu, skąd dokonała kradzieży 1100 złotych. Następnie kobiety wyszły z mieszkania.Pokrzywdzona dopiero po fakcie zorientowała się, że została okradziona i wtedy zawiadomiła Policję.

Wszystkie trzy podejrzane usłyszały już zarzuty i przyznały się do dokonania oraz usiłowania kradzieży. Za takie czyny grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich osób, w szczególności starszych, aby nie wpuszczać nikogo obcego do domu, kiedy jesteśmy sami. Sprawdźmy przed spotkaniem osobę, która podaje się za pracownika danej instytucji, czy ta faktycznie wysyłała do nas swojego przedstawiciela. W razie jakichkolwiek wątpliwości poinformujmy o wszystkim Policję.

Apelujemy również do bliskich osób starszych, nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych bliskich przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny, urzędników czy policjantów. Podarujmy im wiedzę o tym, jak uchronić się przed oszustwem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group