Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Okradli firmę na blisko 140 tysięcy złotych

Środa, 11 grudnia 2013, 12:45
Aktualizacja: 16:26
Autor: red.
Świdnica: Okradli firmę na blisko 140 tysięcy złotych
Fot. archiwum
Nawet do pięciu lat pozbawienia wolności może grozić pracownikom jednej ze świdnickich firm, za kradzież z magazynów firmy towaru wartości blisko 140 tysięcy złotych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży bel z włókna poliestrowego tzw. OVATY z terenu jednej ze świdnickich firm. Straty na szkodę firmy wyniosły 20 tysięcy złotych.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży. Trzech pracowników firmy, ochroniarz oraz mężczyzna, który przewoził skradziony towar na teren woj. opolskiego do pasera. Ustaleni i zatrzymani przez policjantów mężczyźni są mieszkańcami powiatu świdnickiego. Mężczyzna, który kupował skradziony ze świdnickiej fabryki materiał został także ustalony - jest mieszkańcem woj. opolskiego.

W okresie od maja do października br. mężczyźni z terenu firmy wywieźli towar wartości blisko 140 tysięcy złotych. Jednorazowo z magazynów firmy wywozili 10 - 12 bel OVATY, każda o wadze 300 kilogramów. Skradzionego towaru nie odzyskano.

Do kieszeni sprawców kradzieży trafiło około 60 tysięcy złotych. Wszyscy zatrzymani w tej sprawie zostali przesłuchani. Przedstawiono im zarzuty kradzieży oraz zarzut paserstwa. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli u podejrzanych mienie wartości 80 tysięcy złotych.

Za czyn, którego dopuścili się mężczyźni może im grozić do5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group