Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 585
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Olbrzymy i krasnoludki w Krzyżowej

Piątek, 22 lipca 2011, 12:48
Aktualizacja: 12:57
Autor: red.
Krzyżowa: Olbrzymy i krasnoludki w Krzyżowej
Fot. użyczone
Wspólne spędzanie wolnego czasu, stworzenie więzi, poznanie sąsiedniego kraju, jak i języka obcego. Po raz kolejny w Krzyżowej spotkają się ojcowie i dzieci z Polski i Niemiec.

Uczestnicy podczas projektu odkryją historyczne miejsce, jakim jest sama Krzyżowa oraz Dolny Śląsk wraz z jego zabytkami. Przez parę dni przeżyją wspólne ogniska, poszukają skarbu podczas wspinaczki na najwyższy szczyt w okolicy oraz wysłuchają opowiadań.

-Projekt jest dla polskich i niemieckich ojców pewnego rodzaju eksperymentem. Nie patrząc na codzienność mogą oni spędzić bardzo dużo czasu ze swoimi pociechami, a także wymienić się z innymi ojcami swoimi doświadczeniami na polu rodziny, wychowania dzieci i relacji ojciec-dziecko. Bardzo dużo ojców potwierdziło, że dzięki temu projektowi otrzymują nowe impulsy do pomysłów i organizacji dnia powszedniego ze swoimi dziećmi - podkreśla Michael Teffel, prowadzący projekt.

W ramach pobytu w Krzyżowej dzieci „zmierzą” się ze swoimi ojcami podczas sportowej olimpiady „Ojciec-Dziecko”, zagrają w rodzinne scrabble i pobawią się w podchody. Jedną z interesujących atrakcji będzie ekscytująca nocna wędrówka i poszukiwanie spadających gwiazd, które dostarczą „krasnoludkom” jak i ich „olbrzymom” niezapomnianych wrażeń. Podczas wycieczki do Wrocławia wszyscy uczestnicy projektu poszukają krasnoludków i poznają historię miasta.

Ponadto dzieci i ojcowie, wspólnie oraz w oddzielnych grupach, dyskutować będą o relacjach między krasnoludkami i olbrzymami, o życiu rodzinnym oraz o kulturze swojego państwa sąsiedniego.

Projekt „Olbrzymy spotykają krasnoludki” już od 4 lat oferuje 5 olbrzymom (ojcowie) i krasnoludkom (dzieci pomiędzy 8. a 13. rokiem życia) z Niemiec i Polski możliwość uczestnictwa w polsko-niemieckim spotkaniu ojciec-dziecko. Również w tym roku krasnoludki i olbrzymy z Polski i Niemiec spotkają się w Krzyżowej, aby wspólnie przeżyć ekscytujące przygody, intensywnie spędzić czas, rozmawiać o polskiej i niemieckiej rodzinie, a także bliżej poznać Polskę.

Projekt nagrodzony został w 2009 roku nagrodą „Dobry pomysł 2009” przez niemiecką Sparkasse w ramach akcji „Dobre dla dzieci”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group