Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 582
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Operetka w Świebodzicach

Wtorek, 22 sierpnia 2023, 15:46
Autor: red
Świebodzice: Operetka w Świebodzicach
Fot. organizatorzy
Już 31 sierpnia na zakończenie wakacji odwiedzi nas lubiana przez mieszkańców Operetka Wrocławska. Miasto Świebodzice i Stowarzyszenie Operetka Wrocławska serdecznie zapraszają do Rynku na dwa wyjątkowe koncerty w tym dniu.

Wydarzenia te są wynikiem bardzo dobrej współpracy między Stowarzyszeniem a Miastem Świebodzice.

Pierwszy występ zaprezentują po raz pierwszy w Świebodzicach artyści z Wrocławskiego Chóru Seniora pod dyrekcją Tomasza Maleszewskiego o godz. 16:00. Chór Seniora jest największym tego typu Zespołem w kraju liczącym blisko 70 aktywnych członków.
W programie koncertu znalazły się piosenki fenomenów polskiej estrady muzycznej, m.in. Violetty Villas, Maryli Rodowicz, słynne wrocławskie "Mkną po szynach niebieskie tramwaje", czy operetkowy przebój "Usta milczą, dusza śpiewa".

Natomiast drugim wydarzeniem, które na długo zapadnie w pamięci odbiorców będzie koncert związany z polską piosenką dwudziestolecia międzywojennego pn. "Lata 20., i 30. na WYNOS!" Koncert odbędzie się o godz. 18:00.

W programie wokaliści przeniosą odbiorców w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów E. Bodo, H. Ordonówny, M. Fogga, S. Przybylskiej, J. Kiepury: "Powróćmy jak za dawnych lat...", "Jesienne róże", "Zimny drań", "Umówiłem się z nią na 9", "Brunetki, blondynki", "Ach, śpij kochanie", "Gramofonomanka", "Na pierwszy znak", „Ta mała" i wiele innych. Piosenka kabaretowa pochodząca z wodewili i często z pierwszych polskich przedwojennych filmów stanowi niezwykle ważny element kultury polskiej. Zaprezentują się znakomici wokaliści, którzy za sprawą oryginalnych aranży Ivana Zhukova zaprezentują piosenki z dawnych lat.

Po koncercie dla dzieci będą wręczane kolorowanki retro z ciekawostkami, rebusami i wykreślanką, związane z polską piosenką retro. Zaplanowany został także konkurs na najpiękniejsze prace plastyczne z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Wystąpią:
Mariola Augustyn – sopran
Damian Domalewski – tenor
Tomasz Maleszewski – tenor
Tancerze Teatru Scena Kamienica
wydarzenie poprowadzi Maciej Michałkowski

ZADANIE PUBLICZNE JEST WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW GMINY ŚWIEBODZICE.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group