Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 853
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Opóźnienia na ul. Św. Jadwigi w Strzegomiu

Środa, 4 października 2017, 15:36
Autor: red
Strzegom: Opóźnienia na ul. Św. Jadwigi w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
Od kilku miesięcy trwa remont ul. Św. Jadwigi w Strzegomiu.

Wykonawca inwestycji, niestety nie podszedł w sposób należyty i profesjonalny do zobowiązań, jakie na niego spoczęły z chwilą podpisania umowy.

Umowa został podpisana 24 lutego br. zaraz po rozstrzygnięciu przetargu i wyłonieniu wykonawcy robót budowlanych. Szybkie ogłoszenie przetargu, jego rozstrzygnięcie miały skutkować powstaniem ,,oszczędności przetargowych" i komfortem realizacji prac dla firmy oraz szybszym zakończeniem Inwestycji. - Kolejne miesiące jednak tego nie potwierdziły.
- Wykonawca późno rozpoczął prace, a jak już je rozpoczął, to tempo ich realizacji pozostawało wiele do życzenia - informuje Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi w UM w Strzegomiu. - Gmina Strzegom poprzez inspektorów nadzoru inwestorskiego od początku zabiegała o zwiększenie tempa prowadzonych prac. Na radach budowy uwagi były przekazywane kierownikowi budowy celem zwiększenia tempa realizacji prac. Dodatkowo w celu ułatwienia prowadzenia prac Urząd Miejski zgodził się na całkowite zamknięcie ruchu samochodowego za wyjątkiem osób dojeżdżających do posesji znajdujących się na ul. Św. Jadwigi - dodaje naczelnik.

Po zakończeniu opóźnionych robót gmina Strzegom naliczy kary umowne dla nieterminowego wykonawcy.
- Pragnę przeprosić mieszkańców ul. Św. Jadwigi za sposób, w jaki prowadzona jest inwestycja oraz za tempo jej realizacji przez wykonawcę. Wyboru wykonawcy robót budowlanych dokonuje się w oparciu o przepisy ustawy prawo zamówień publicznych, a te są nieugięte i największy wpływ na to, kto wygrywa przetargi ma cena, co powoduje, że inwestor nie ma wpływu na to, kto realizować będzie inwestycję - wyjaśnia Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group