Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 891
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Opracowują nowy system komunikacji miejskiej

Sobota, 28 kwietnia 2018, 15:59
Aktualizacja: Środa, 2 maja 2018, 12:46
Autor: red
Świebodzice: Opracowują nowy system komunikacji miejskiej
Fot. UM Świebodzice
Trwają prace nad przygotowaniem nowego projektu organizacji komunikacji miejskiej w Świebodzicach.

Na zlecenie miasta zajmuje się tym firma Trako z Wrocławia, która kompleksowo opracowuje projekty transportowe.

Głównym celem jest przygotowanie optymalnej oferty przewozowej komunikacji miejskiej w Świebodzicach, z uwzględnieniem dodatkowego, czwartego autobusu, który gmina zakupi jeszcze w tym roku. Przetarg na to zadanie został już ogłoszony, mamy także pozyskane dofinansowanie unijne w ramach ograniczania tzw. skutków niskiej emisji.

Jednym z elementów projektu jest ankieta mająca na celu zbadanie zachowań komunikacyjnych mieszkańców Świebodzic. Jej wyniki pozwolą zdiagnozować stan obecny i przygotować plan odpowiadający maksymalnie potrzebom świebodziczan w tym zakresie.
- Chcemy, żeby mieszkańcy byli nie tylko zadowoleni z nowoczesnych autobusów, ale także szybkiego dotarcia do celu komunikacją miejską – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. – Dlatego opracowanie systemu powierzyliśmy profesjonalistom. Chodzi o to, by nowoczesne pojazdy, jakimi dysponujemy, zostały w sposób jak najbardziej optymalny wykorzystane i żeby mieszkańcy jeszcze chętniej korzystali z komunikacji zbiorowej. To także ważny cel walki z niską emisją.

Obecnie firma Trako przygotowała ankietę dla mieszkańców Świebodzic, dotyczącą preferencji komunikacyjnych. Zachęcamy do jej wypełnienia, bo informacje w niej zawarte będą przydatne w dalszych pracach nad projektem.

Gmina Świebodzice posiada obecnie trzy autobusy, ale w użyciu mogą być tylko dwa – jeden musi pozostawać jako pojazd zapasowy. Gdy zakupiony zostanie czwarty autobus, będzie możliwość uruchomiania drugiej linii i modyfikacji tras.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group