Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Orkiestra zagrała i znów pobiła rekord w Świebodzicach

Poniedziałek, 13 stycznia 2014, 14:51
Aktualizacja: 14:52
Autor: red.
Świebodzice: Orkiestra zagrała i znów pobiła rekord w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
46 631,26 zł – tyle zebrano w Świebodzicach podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Padł kolejny rekord jeśli chodzi o kwotę zbiórki i wielką życzliwość mieszkańców miasta. W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 42 tys. zł.

Z samej licytacji przedmiotów podarowanych Sztabowi udało się zebrać 6 390 zł. Za najwięcej - bo 200 zł - wylicytowano wspaniały tort, kalendarz WOŚP poszedł za 170 zł, komplet biżuterii - 180 zł a wiekowe, ponad 60-letnie radio ufundowane przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza uzyskało kwotę 160 zł.

Cała impreza jak co roku odbywała się w hali sportowo-widowiskowej OSiR, było mnóstwo atrakcji i ważnych wydarzeń towarzyszących, jak choćby zbiórka krwi. 50 osób zgłosiło chęć podzielenia się bezcennym lekiem, ostatecznie krew oddało 28 osób. Zebrano w ten sposób 12,6 litra krwi.

Już na początku Finału w hali pojawiły się tłumy mieszkańców. 22. Finał otworzyli wspólne: Zofia Marek, szefowa śwebodzickiego Sztabu WOŚP, burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz oraz Janusz Zieliński, prezes OsiR sp. z o.o., gospodarz obiektu.

- Jesteśmy tu, by pomagać najmłodszym i seniorom, życzę wspaniałej zabawy, bo organizatorzy ja zwykle przygotowali mnóstwo atrakcji i jestem przekonany, że tu, w Świebodzicach, będziemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej - mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Imprezę rozpoczął występ uczniów i nauczycieli z Powiatowego Zespołu Szkół, następnie były pokazy umiejętności wokalnych i tanecznych najmłodszych z przedszkoli; zaprezentowały się także szkoły podstawowe, gimnazja, uczniowie z LO oraz grupy taneczne Miejskiego Domu Kultury. Gośćmi specjalnymi świebodzickiego Finału był zespół Krąg oraz grupa Gram of Happiness. O godz. 20.00, w całym kraju zapłonęło Światełko do nieba.

W międzyczasie można było na zewnątrz zobaczyć np. militaria z Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie, wóz strażacki, były rozmaite stoiska z loteriami, aniołkami, a na zgłodniałych jak zawsze czekały smakowite przekąski: ciasta, kawa, herbata, wojskowa grochówka i wiele innych.

Po raz kolejny honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.
Tegoroczny 22. Finał WOŚP odbywał się pod hasłem "Na ratunek". Zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godnej opieki seniorów.

Więcej informacji o świebodzickim Finale WOŚP na www.wospswiebodzice.pl oraz na profilu Sztabu na Facebooku: www.facebook.com/wospswiebodzice

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group