Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Orszak przeszedł przez Strzegom

Wtorek, 7 stycznia 2020, 13:42
Aktualizacja: 14:44
Autor: red
Strzegom: Orszak przeszedł przez Strzegom
Fot. UM Strzegom
Mieszkańcy naszego miasta już piąty rok z rzędu uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli, który odbył się tradycyjnie 6 stycznia. Tegoroczna edycja orszaku została zorganizowana pod hasłem "Cuda, cuda ogłaszają".

Poniedziałkowe uroczystości związane z obchodami Dnia Objawienia Pańskiego rozpoczęły się mszą św. odprawioną w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel, po czym uformowany orszak wyruszył w kierunku strzegomskiego Rynku, a następnie ul. Paderewskiego, ul. Bankową, Al. Wojska Polskiego i ul. Mickiewicza dotarł do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tam odbyły się Jasełka, których głównym motywem przewodnim była walka dobra ze złem. Punktem kulminacyjnym było złożenie przez Trzech Króli (w ich role wcielili się tym razem: ks. Mateusz Kubusiak, Tomasz Marczak i Robert Wójtowicz) pokłonu i wręczenie darów Świętej Rodzinie. Uczestnicy orszaku mieli okazję wysłuchać koncertu pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz ZF "Kostrzanie". Na chętnych czekał również ciepły posiłek.

Według szacunków, w piątej edycji Orszaku Trzech Króli w Strzegomiu wzięło udział ok. 1000 osób.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group