Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1046
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: "Orszak Trzech Króli" w Strzegomiu

Czwartek, 5 stycznia 2017, 8:20
Autor: red
Strzegom: "Orszak Trzech Króli" w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
Dzień Objawienia Pańskiego, potocznie zwany Świętem Trzech Króli, stanowi bardzo ważny punkt w kalendarzu liturgicznym kościoła katolickiego.

Od wielu już lat w wielu polskich miastach i miejscowościach odbywają się Orszaki Trzech Króli, czyli uliczne jasełka połączone z kolędowaniem.

Z roku na rok ta cenna inicjatywa zyskuje coraz większą liczbę zwolenników, stając się niewątpliwą atrakcją dla społeczności lokalnej.

6 stycznia 2017 r. ulicami Strzegomia przejdzie 2. Orszak Trzech Króli. Pierwsza edycja tego historyczno-religijnego wydarzenia przebiegła w przepięknej i głęboko religijnej atmosferze. Strzegomski orszak, dzięki pracy i zaangażowaniu setek ludzi, zyskał niepowtarzalną oprawę.

Przebrane dzieci wraz ze swoimi ojcami - rycerzami trzykrotnie okrążyły Rynek, przyprowadzając kolejnych Królów - Kacpra z Europy, Melchiora z Azji i Baltazara z Afryki. W międzyczasie zostały odegrane scenki teatralne, w których uczestniczyła młodzież i dzieci ze strzegomskich placówek oświatowych. Uroku orszakowi dodały piękne stroje, w które przebrane były dzieci i ich ojcowie.

Strzegomski orszak tak zachwycił mieszkańców, że władze Strzegomia wspólnie z parafią pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel i Strzegomskim Centrum Kultury postanowiły kontynuować tę wspaniałą ideę.

Piątkowe uroczystości rozpoczną się mszą św. o godz. 12.00, która odbędzie się w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel, po czym orszak wyruszy na strzegomski Rynek. Tam odbędą się m. in. przedstawienia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group