Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 630
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ośrodek Szkolenia Sportowego w Świdnicy – piłka nożna dziewcząt!

Piątek, 17 kwietnia 2015, 11:33
Aktualizacja: Środa, 22 kwietnia 2015, 12:58
Autor: red.
Świdnica: Ośrodek Szkolenia Sportowego w Świdnicy – piłka nożna dziewcząt!
Fot. użyczone
15 kwietnia prezydent Miasta Beata Moskal–Słaniewska oraz zastępca prezydenta Szymon Chojnowski spotkali się z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej – Andrzejem Padewskim oraz Dariuszem Machińskim z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Ponadto w spotkaniu uczestniczył Dariusz Stachurski reprezentujący Okręgowy Związek Piłki Nożnej oraz Krzysztof Grudziński, radny Rady Miejskiej.

W trakcie spotkania kolejny raz omówiono uruchomienie w Gimnazjum nr 4 w Świdnicy Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego - centrum szkolenia dziewcząt w piłkę nożną. Wcześniej już na ten temat reprezentanci PZPN-u rozmawiali z Tadeuszem Niedzielskim, dyrektorem departamentu edukacji oraz Tomaszem Całką, dyrektorem Gimnazjum numer 4 w Świdnicy. Wstępne porozumienie zakłada stworzenie klasy sportowej z rozszerzonym programem zajęć piłkarskich od 1 września 2015 r. Szkolenie dziewcząt w nabywaniu umiejętności piłkarskich będzie prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów na obiektach sportowych, przylegających do gimnazjum oraz na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zajęcia organizowane będą nie tylko w okresie roku szkolnego ale również w trakcie obozów szkoleniowych podczas ferii. Oferta dedykowana jest dla młodych mieszkanek miasta, które wiążą swoją przyszłość z piłką nożną, a także dla dziewcząt zamieszkałych poza Świdnicą, dla których udostępnione zostaną miejsca internatowe. W sumie w województwie dolnośląskim mają powstać dwa tego typu ośrodki w Legnicy oraz Świdnicy.

- Coraz więcej dziewcząt postrzega piłkę nożną jako świetną dyscyplinę dla siebie. Cieszy mnie to, że dzięki współpracy z PZPN-em będziemy mogli w Świdnicy stworzyć centrum, w którym miłośniczki futbolu będą doskonalić swoje umiejętności – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group