Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 501
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ostatni dzwonek na złożenie deklaracji śmieciowej

Poniedziałek, 9 września 2013, 12:56
Aktualizacja: 12:57
Autor: red.
Żarów: Ostatni dzwonek na złożenie deklaracji śmieciowej
Fot. UM Żarów
Tylko do 15 września mieszkańcy gminy Żarów mają czas, aby ponownie złożyć deklaracje śmieciowe. Nowe stawki śmieciowe, które od 1 września wynoszą 9 złotych dla osób prowadzących zbiórkę selektywną i 11 złotych dla osób zbierających odpady w systemie zmieszanym zostały ustalone podczas lipcowej sesji Rady Miejskiej Żarowa.

- Mieszkańcy, którzy z jakichkolwiek powodów nie otrzymali druku deklaracji oraz ulotki informacyjnej powinni zgłosić się do żarowskiego Urzędu Miejskiego. Przypominamy, że 15 września upływa ostateczny termin ponownego złożenia deklaracji śmieciowej. Obowiązek ten wynika ze zmiany stawek śmieciowych, które ustalone zostały przez radnych na sesji Rady Miejskiej. Mieszkańcy i zarządcy wspólnot mieszkaniowych, którzy nie dopełnią tego obowiązku będą musieli zapłacić opłatę narzuconą decyzją administracyjną - wyjaśnia Tomasz Kuska, inspektor ds. gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Od 1 września zmienił się również termin płatności podatku śmieciowego. Opłaty śmieciowe mieszkańcy gminy Żarów będą uiszczać do 15 każdego miesiąca. - Za miesiąc wrzesień opłatę za wywóz śmieci należy uiścić do 15 października, a za miesiąc październik do 15 listopada. Wszyscy mieszkańcy opłatę taką uiszczają w tych samych miejscach, co wcześniej. I na otrzymaną, obowiązującą książeczkę opłat - dopowiada Tomasz Kuska z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Raz w miesiącu można również przekazywać wszystkie materiały budowlane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, który w Żarowie jest zlokalizowany przy ul. Armii Krajowej 34 (firma Agrosystem). - Jednocześnie przypominamy, że mieszkańcy, którzy na terenie swoich gospodarstw prowadzą prace budowlane, powinni na własny koszt zapewnić sobie kontenery na gruz, papę, styropian czy inne materiały budowlane. Niedopuszczalnym jest umieszczanie odpadów budowlanych w pojemnikach na odpady zmieszane, pozostawianie ich przy boksach na odpady lub innych miejscach do tego nieprzeznaczonych. Do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów raz w miesiącu bezpłatnie można przekazywać 0,5 m3 gruzu - tłumaczy Tomasz Kuska.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group