Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ostatni tegoroczny zlot DTMZ

Środa, 26 grudnia 2018, 13:21
Aktualizacja: Środa, 2 stycznia 2019, 11:27
Autor: red
REGION: Ostatni tegoroczny zlot DTMZ
Fot. użyczone
Foto–zwiedzacze z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków zawitali do Pałacu Książęcego we Wleniu. Był to ostatni w tym roku zlot, mający charakter świąteczno–mikołajkowy.

Już pierwszego dnia grupa zwiedziła centrum Jeleniej Góry oraz pałac, w którym zamieszkała. Po powrocie zasiedli do uroczystej wieczerzy, w menu której był m. in. barszcz czerwony z uszkami oraz pierogi.
- Drugiego dnia zlotu zawitaliśmy do Lwówka Śląskiego, gdzie zwiedziliśmy ratusz, kościoły oraz renesansowy pałac w Płakowicach – mówi Maciej Pawlik, rzecznik Towarzystwa. - Wieczorem, mimo niesprzyjającej pogody (opady deszczu ze śniegiem oraz porywisty wiatr), poszliśmy na zamek Lenno znajdujący się koło Wlenia.

Ostatniego dnia zlotu po śniadaniu złożonym z tradycyjnej "zlotowej" jajecznicy, grupowicze odwiedzili pałac w Czernicy, dwór w Maciejowcu oraz zaporę wodną w Pilchowicach.

W nowym roku DTMZ ma w planach dalsze działania na rzecz zapomnianych zabytków oraz zwiedzanie, nie tylko Dolnego Śląska. Najbliższy duży zlot odbędzie się w marcu w Twierdzy Kłodzkiej, oczywiście pod wodzą szefa grupy Roberta Matwiejów.

Zdjęcia: Maria Krupienia, Monika Marta, Zbigniew Białczyk, Dariusz Domagała, Robert Marzec, Waldemar Podlaszewski oraz Maciej Pawlik.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
100%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group