Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Ostatnie pożegnanie radnej i lekarki Anny Sikorskiej

Środa, 25 stycznia 2012, 8:29
Aktualizacja: 8:31
Autor: red
Strzegom: Ostatnie pożegnanie radnej i lekarki Anny Sikorskiej
Fot. użyczone
Dr Anna Sikorska urodziła się w 1946 r. w miejscowości Międzyrzecz (woj. lubuskie). Po przeniesieniu się z rodziną do Kołobrzegu i ukończenia liceum, podjęła studia na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie

Studia medyczne ukończyła w 1970 r. z wyróżnieniem. Następnie podjęła pracę jako lekarz w Kołobrzegu. W 1973 r., pracując już w szpitalu w Wałbrzychu, uzyskała stopień specjalizacji w zakresie pediatrii. Po przeniesieniu się do Jaworzyny Śląskiej pracowała w miejscowym ośrodku zdrowia oraz w Kolejowej Przychodni Zdrowia. Pracując jako pediatra, dała się poznać nie tylko jako lekarz z powołania, ale również jako szczerze oddana pracy społecznej.

Przez dwie kadencje była radną Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej, działając m.in. na rzecz miejscowej służby zdrowia i opieki społecznej.

Po przeniesieniu się do Strzegomia, podjęła pracę kolejno w Strzegomskim Centrum Medyczno - Diagnostycznym, a następnie w Przychodni "Zdrowie". Prowadziła również prywatną praktykę lekarską.

Udzielała się społecznie, była radną obecnej kadencji Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz przewodniczącą Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej.

Kochała dzieci - swoich najmłodszych pacjentów, którzy również odwzajemniali swoje uczucia, typując ją do różnych konkursów wzorowego lekarza. Dzięki nim otrzymała wiele wyróżnień.

Lekarz o niezwykłym, szczerym, otwartym sercu. Dla wszystkich miała czas i wiele życzliwości. Wszystkim służyła pomocą, nigdy jej nie odmawiając.

Wiecznie uśmiechnięta i ciągle zabiegana. Taka była, jak o niej mówiono: "Nasza Pani Doktor". I taka pozostanie w naszej pamięci…

RODZINA

[b]Nabożeństwo żałobne odbędzie się w dniu 25 stycznia 2012 r. o godz. 11.00 w kaplicy cmentarnej w Strzegomiu, po którym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz.[/b]

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group