Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ostatnie prace na basenie

Czwartek, 7 lipca 2016, 9:50
Autor: red
Żarów: Ostatnie prace na basenie
Fot. UM Żarów
Ostatni etap budowy basenu w Żarowie powoli zbliża się do końca.

Niebawem nowoczesny basen zostanie udostępniony mieszkańcom, którzy będą mogli spędzać tutaj swój wolny czas.

Po wieloletnich staraniach, do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie basen, na który tak długo czekali.
- O powstaniu basenu w Żarowie mówiło się już kilkanaście lat temu. Niestety, inwestycja z różnych powodów nie mogła zostać w pełni zrealizowana. Ale dwa lata tamu pojawiło się światełko w tunelu. Zarząd województwa dolnośląskiego zdecydował o pełnym dofinansowaniu budowy projektu kompleksu basenowego w Żarowie. Pozyskanie funduszy na jego budowę, o które zabiegaliśmy przez wiele lat, ale również stabilna sytuacja finansowa naszej gminy, pozwoliły uruchomić tę inwestycję. Dziś budowa basenu zbliża się do końca, a nasi mieszkańcy nie będą musieli już patrzyć z zazdrością na kąpieliska w sąsiednich miejscowościach - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Tymczasem na budowie trwają ostatnie prace konserwatorskie. Obiekt uzyskał już także pozytywne opinie Straży Pożarnej oraz Sanepidu, a w kolejce czeka jeszcze nadzór budowlany.
- W zasadzie wszystkie prace są już zakończone. Nie oznacza to jednak, że pracownicy firmy budowlanej znikną z placu budowy, bo będą jeszcze musieli dokonać poprawek, które przy tak dużych obiektach są prawie nieuniknione. Teraz instalujemy jeszcze doposażenie obiektu i poprawiamy ubytki, które zdarzają się jeszcze w różnych miejscach. Generalnie obiekty basenowe, ze względu na swoją złożoność, są obiektami skomplikowanymi i tutaj w Żarowie też pojawiło się szereg dodatkowych elementów, które powstały w toku realizacji tej inwestycji. Jesteśmy już na finiszu i zapewniam Państwa, że będzie to piękny obiekt - podsumowuje Arkadiusz Szul z firmy Saltex Europa wykonawca inwestycji.

Przypomnijmy, że zgodnie z projektem hala basenowa wyposażona została w betonową nieckę o długości 25 metrów, brodzik i inne atrakcje dla najmłodszych oraz wannę SPA, która zaopatrzona została z kolei w dysze masażu wodnego i powietrznego. Na basenie nie zabraknie jacuzzi, sauny, łaźni parowej i zjeżdżalni dla wszystkich jego użytkowników. Są także przebieralnie, natryski i inne dodatkowe pomieszczenia. Obiektem zarządzać będzie Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, gdzie trwają w tej chwili ostatnie ustalenia, co do godzin otwarcia basenu oraz opłat za korzystanie z obiektu.

Pierwsi pływacy skorzystają z obiektu już początkiem września. Uroczyste otwarcie przyszkolnego basenu w Żarowie zaplanowano pod koniec wakacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group