Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 643
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Oświadczenie Burmistrza Świebodzic

Czwartek, 13 czerwca 2024, 11:38
Autor: red
Świebodzice: Oświadczenie Burmistrza Świebodzic
Fot. UM Świebodzice
Poniżej prezentujemy oświadczenie Pawła Ozgi, Burmistrza Świebodzic.

Szanowni Mieszkańcy, Od kilkunastu dni ponownie rozgorzała w mieście dyskusja dotycząca planów budowy Zakładu produkcyjno – magazynowego materiałów paszowych, nazywanej potocznie „wylęgarnią larw muchy czarnej”.

Obecnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia. Każdy podmiot planujący podjęcie realizacji inwestycji ma prawo, a wręcz obowiązek uzyskania takiej decyzji. Jest to etap wstępny, niezbędny do ubiegania się o inne decyzje stanowiące bezpośrednią podstawę realizacji tej inwestycji. Z powodu potencjalnie znacznego wpływu inwestycji na środowisko wydałem postanowienie zobowiązujące inwestora do przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko i przedstawienia raportu. Dokument został złożony w kwietniu br. i postępowanie w sprawie zostało wznowione. Jednak niezależnie od jego wyniku dla mnie najważniejszy jest głos Mieszkańców. Wszystkie podjęte przeze mnie działania zawsze uwzględniają bezpieczeństwo i dobro świebodziczan, to Państwa opinia jest dla mnie decydująca.

Jak wielokrotnie powtarzałem świat się zmienia, mamy coraz większą świadomość na temat nowych, innowacyjnych technologii, które pozwalają pozyskiwać surowce z ekologicznych, alternatywnych źródeł. Jednak nigdy nie powinno odbywać się to kosztem jakości życia, czy bezpieczeństwa Mieszkańców. Dlatego jako Burmistrz Miasta i Mieszkaniec Świebodzic jestem z Wami!

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group