Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Oswoić szkołę...

Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 0:35
Aktualizacja: 0:38
Autor: red.
Świdnica: Oswoić szkołę...
Fot. użyczone
Już po raz szósty, 11 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 6 powitała w swoich progach przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Świdnicy. Spotkanie przygotowały nauczycielki świetlicy: Anna Błaszczyk, Joanna Mozalewska, Aneta Szal oraz nauczycielka z oddziału przedszkolnego – Joanna Antoniak.

Mali goście mogli poczuć się jak prawdziwi uczniowie nie tylko obserwując, ale aktywnie uczestnicząc w lekcjach prowadzonych przez Agnieszkę Figielę i Kingę Hydzik. Pani Agnieszka przygotowała lekcję z edukacji matematycznej, na której pięcio i sześciolatki wykazały się fantastycznymi umiejętnościami liczenia i rozwiązywania zadań matematycznych. Nieco starsze przedszkolaki na lekcji przygotowanej przez panią Kingę, rozmawiały o zwiastunach wiosny i razem z dziećmi z klasy drugiej z zapałem wykonywały prace dotyczące budzącej się do życia przyrody.

Przedszkolaki, zwiedzając szkołę zajrzały do biblioteki, sal oddziałów przedszkolnych i świetlicy szkolnej. Pani Joanna Antoniak wraz ze swoimi „zerówiakami”, w ramach projektu „Dbamy o zdrowie” przygotowała dla miłych gości przedstawienie „O zdrowiu”, a pani Joanna Mozalewska przedstawiła jakimi umiejętnościami językowymi mogą pochwalić się i jak świetnie śpiewają piosenki po niemiecku pierwszaki uczestniczące w prowadzonych przez nią zajęciach świetlicowych według programu własnego „Mówię i piszę po niemiecku”. Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Dbamy o zdrowie”, podczas którego dyrektor Wioletta Skibicka wręczyła nagrody i wyróżnienia. Na pożegnanie wszystkie przedszkolaki otrzymały upominki przygotowane przez dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe. Bardzo dziękujemy przemiłym paniom nauczycielkom przedszkola i ich mądrym wychowankom za wizytę. Było bardzo miło...

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group