Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Oszukana na 50 tysięcy

Piątek, 5 stycznia 2024, 7:17
Aktualizacja: 12:18
Autor: red
powiat świdnicki: Oszukana na 50 tysięcy
Fot. KPP Świdnica
Świdniccy policjanci ostrzegają! Oszuści wyłudzający pieniądze są wciąż aktywni. Wczoraj 85–letnia mieszkanka powiatu świdnickiego straciła 50 tys. złotych, stając się ofiarą przestępców działających metodą "na policjanta".

Wczoraj świdniccy policjanci zostali poinformowani, że mieszkanka naszego powiatu została oszukana metodą „na policjanta”. Kobieta straciła 50 tysięcy złotych.

Dzwoniący mężczyzna przedstawił się jako funkcjonariusz policji i poinformował seniorkę, że jej pieniądze są zagrożone przez dwoje podejrzanych pracowników banku, w którym kobieta ma konto. Mężczyzna w rozmowie polecił w międzyczasie wykonanie połączenia na numer alarmowy 112 gdzie miała potwierdzić dane swojego rozmówcy. Po wykonaniu tego połączenia 85-latka uwierzyła, że rozmawia z policjantem i chcąc ustrzec się przed kradzieżą wykonywała polecenia mężczyzny.

Ze swoim rozmówcą była w ciągłym kontakcie telefonicznym i tak jak polecił poszła do banku i wypłaciła kwotę 50 tysięcy złotych. Zgodnie z poleceniami oszusta przeszła kilka ulic dalej i na wskazanej ulicy poczekała na osobę która miała odebrać od niej pieniądze. Opisany przez rozmówcę mężczyzna zjawił się i pieniądze zostały przekazane. Rozmówca polecił by kobieta wróciła do domu i czekała na informację o przebiegu „akcji”.

W drodze powrotnej do domu 85-latka spotkała córkę której opowiedziała swoją historię i wówczas córka uświadomiła ją że padła ofiarą oszustów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group