Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1378
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Oszukana przez internet

Poniedziałek, 19 lutego 2024, 9:20
Aktualizacja: 16:21
Autor: red
Strzegom: Oszukana przez internet
Fot. KPP Świdnica
Do Komisariatu Policji w w Strzegomiu zgłosiła się kolejna osoba, która została oszukana w trakcie transakcji internetowej. 56–latka przekonała się jak w kilka chwil można stracić naprawdę spore pieniądze. A wszystko zaczęło się tak...

Kobieta postanowiła sprzedać strój kąpielowy, wystawiła więc go na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych za kwotę 75 złotych.

Na odzew zainteresowanej osoby nie trzeba było długo czekać. Na jednym z komunikatorów ( a nie na platformie sprzedażowej!!!! ) odezwała się osoba chętna, by zakupić strój. Osoba sprawiała wrażenie bardzo zainteresowanej i szybko chciała sfinalizować sprzedaż. Rzekoma kupująca poprosiła o adres do korespondencji oraz o numer rachunku bankowego. Po chwili 56-latka dostała także wiadomość na adres mailowy z innego adresu- treść tej wiadomości wskazywała na firmę kurierską. Kobietą kliknęła podświetlony link z napisem „otrzymanie płatności” , wtedy otworzyła się strona do bankowości internetowej. Sprzedająca wpisała swój login i hasło. Następnie otrzymała kod z bankowości internetowej który miała wpisać, ale nie było to możliwe, więc przyszedł kolejny kod i znów było to niemożliwie.

Następnie 56-latka skorzystała z możliwości pomocy i odebrała telefon od osoby która miała pomoc w otrzymania swojej gotówki. Kobieta przekazała otrzymany kod rozmówcy, a potem kolejny i kolejny. Po przekazaniu ostatniego kodu jaki posiadała rozmowa się urwała…. Po chwili 56-latka weszła na swoje konto i zobaczyła, że ktoś wykonał przelewy z jej konta na kwotę blisko 13 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group