Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1142
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Oszukany na "kryptowalutę"

Piątek, 21 stycznia 2022, 9:43
Aktualizacja: 9:44
Autor: red
powiat świdnicki: Oszukany na "kryptowalutę"
Fot. KPP Świdnica
Ofiarą oszustów działających na rynku kryptowalut padł 61–latek z powiatu świdnickiego. Za namową rzekomego konsultanta zainstalował program do zdalnego kierowania urządzeniem. W efekcie 61–latek stracił ponad 5 tysięcy złotych.

61-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego powiadomił policjantów o oszustwie na jego szkodę. Wyjaśnił, że zainteresował się znalezionym na portalu internetowym ogłoszeniem o możliwości szybkiego zysku przy inwestycji walutowej. Kliknął w link i zobaczył arkusz rejestracyjny. Tam wpisał swoje dane łącznie z numerem telefonu. Potem zadzwonił do niego rzekomy konsultant i wskazał stronę, do zalogowania się, utworzenia konta oraz wpłaty 250 dolarów, której dokonał.

Kolejny telefon od konsultanta zachęcił 61-latka do wpłaty kolejnych kwot. Ponadto konsultant polecił 61-latkowi zainstalowanie na komputerze programu do zdalnej obsługi. Po zainstalowaniu której konsultant uzyskał dostęp do tego co działa się na komputerze 61-latka. Rzekomy doradca próbował jeszcze nakłonić 61-latka do kolejnych wpłat, ale kiedy ten odmówił i chciał wypłacić swoje pieniądze , okazało się że pomimo potwierdzenia udanej wypłaty, kwota nie została przelana na konto bankowe mężczyzny. A pieniądze zniknęły. 61-latek łącznie poniósł straty na ponad 5 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group