Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 617
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Oszustka „na wnuczka” wpadła na gorącym uczynku

Niedziela, 21 lutego 2016, 8:53
Autor: opr.red.
Świdnica: Oszustka „na wnuczka” wpadła na gorącym uczynku
Fot. red.
Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie, zatrzymanej przez świdnickich policjantów, a podejrzanej o oszustwa metodą „na wnuczka”. Kobieta wpadła na gorącym uczynku, podczas zasadzki przygotowanej przez funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w wyniku podjętych działań, zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwo metodą na tzw. wnuczka”. Zatrzymana to 38 – letnia mieszkanka Wrocławia. Podejrzana trafiła do policyjnego aresztu. Kobieta wpadła w ręce świdnickich policjantów na gorącym uczynku, w momencie przekazywania pieniędzy przez 75 – letnią pokrzywdzoną.

Do zdarzenia doszło 16 lutego 2016 r. Starsza pani otrzymała telefon. Rozmówczyni podszyła się pod córkę i pod pretekstem pilnej potrzeby wpłacenia kaucji w związku ze spowodowanym wypadkiem drogowym, poprosiła o pożyczenie 40 tys. złotych. Pokrzywdzona zorientowała się, że ma do czynienia z prawdopodobną próbą oszustwa i powiadomiła o tej sytuacji Policję.

Od tego momentu funkcjonariusze współpracowali już ze starszą panią, informując ją m.in. jak ma dalej postępować. Sami zaś przygotowali zasadzkę. Oszustka, która pojawiła się w umówionym miejscu po odbiór pieniędzy, wpadła prosto w ręce policjantów. Zatrzymana kobieta trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze, którzy wyjaśniają dalej okoliczności tego przestępczego procederu ustalili, że podejrzana ma na swoim koncie, co najmniej 4 tego typu przestępstwa w związku, z którymi usiłowała wyłudzić od starszych osób łącznie blisko 130 tys. złotych. Legenda była zawsze podobna. Policjanci ustalili również,iż 38-latka w pazdzierniku i listopadzie 2015 roku na terenie Wałbrzycha dokonała dwóch oszustw, działając w podobny sposób. Udało jej się wyłudzić od pokrzywdzonych pieniądze w kwocie 8 tys. złotych i 15 tys. złotych.

38 – latka już usłyszała już w tej sprawie zarzuty. Za czyny, o które jest podejrzana grozić jej może teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jej dalszym losie zdecyduje sąd. Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group