Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Otwarcie przedszkola

Niedziela, 29 września 2019, 15:01
Autor: red
Strzegom: Otwarcie przedszkola
Fot. UM Strzegom
W czwartek, 26 września br. nastąpiło oficjalne otwarcie przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki 51 w Strzegomiu – budynku demonstracyjnego o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej.

Powierzchnia użytkowa przedszkola i żłobka liczy ok. ponad 1900 m kw. W jego skład wejdzie m. in.: 6 sal przedszkolnych i żłobkowych, sala wielofunkcyjna, sale zabaw, antresole, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy przedszkolu znajdą się m. in. place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, zjeżdżalnie terenowe i amfiteatr terenowy, sad owocowy oraz ogrody "ptasi" i "motyli".

Przypomnijmy, że całkowita wartość zadania to ok. 17 mln zł. Wniosek, złożony przez gminę o dofinansowanie tej inwestycji, uzyskał dofinansowanie w wysokości 10,3 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr 3 „Gospodarka niskoemisyjna” Działania nr 3.3 „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i w sektorze mieszkaniowym” Poddziałania nr 3.3.4. „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – ZIT AW” Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group