Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 1102
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaskulin: Otwarcie świetlicy w Jaskulinie

Sobota, 9 czerwca 2018, 17:36
Autor: red
Jaskulin: Otwarcie świetlicy w Jaskulinie
Fot. UG Dobromierz
2 czerwca, w piękne sobotnie popołudnie, mieszkańcy sołectwa Jaskulin wraz z zaproszonymi gośćmi mieli okazję uczestniczyć w oficjalnym otwarciu nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej.

Wójt Jerzy Ulbin wraz z radnym Teodorem Balokiem, przywitali zgromadzonych gości, podziękowali wszystkim zaangażowanym w budowę świetlicy, Radzie Gminy Dobromierz na czele z przewodniczącą Aleksandrą Luks za jednogłośną decyzję w sprawie budowy tego obiektu oraz poprosili proboszcza ks. Andrzeja Walerowskiego o poświęcenie obiektu.

Ogrom pracy, jaki został włożony w budowę obiektu, zobrazowany został w prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Stanisława Kałużnego. W ramach inwestycji wybudowano obiekt kulturalno-rekreacyjny o powierzchni 140 m2 i kubaturze 1015 m3. Przedsięwzięcie o wartości 640 tys. zł zostało w całości sfinansowane ze środków własnych budżetu gminy Dobromierz. Nie zabrakło również prezentów od radnych, sołtysów, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, Stowarzyszenia Aktywni Borów-Dzierzków, które na doposażenie świetlicy przekazało lodówkę, zakupioną ze środków Stowarzyszenia i Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Po oficjalnej części uroczystości nastąpiło zwiedzanie obiektu, pokaz iluzjonisty i poczęstunek. Najbardziej wytrwali mieszkańcy uczestniczyli również w zabawie tanecznej.
- Mam nadzieję, że obiekt będzie pełnił rolę centrum życia kulturalnego, miejsca spotkań i integracji mieszkańców Jaskulina, na który czekano tak wiele lat – komentował wójt Jerzy Ulbin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group