Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 531
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Otwarcie ul. Sikorskiego

Wtorek, 5 stycznia 2016, 7:20
Aktualizacja: Środa, 6 stycznia 2016, 8:31
Autor: opr.red.
Świdnica: Otwarcie ul. Sikorskiego
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Z końcem 2015 roku pierwsi kierowcy i piesi mogli dostrzec zalety wyremontowanego odcinka drogi przy ul. Sikorskiego, łączącego się z osiedlem nad Potokiem w Słotwinie. Dzisiaj nastąpiło oficjalne otwarcie drogi, z udziałem władz parlamentarnych, wojewódzkich, samorządowych oraz wykonawcy inwestycji.

Zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej nr 112030 D Etap I i II” zrealizowano wspólnie z gminą miasto Świdnica, w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Bezpieczeństwo, Dostępność, Rozwój. Wartość zadania po stronie gminy Świdnica (tj. etapu II ) wyniosła 651 tys. złotych, w tym kwota dofinansowania z budżetu państwa - 317,5 tys. Łączny koszt zadania wyniósł 4 342 762,10 zł.

W ramach zadania po stronie gminy Świdnica wykonano przebudowę skrzyżowania dawnej drogi wojewódzkiej nr 382 z drogą gminną obsługującą osiedle Nad Potokiem w Słotwinie (odcinek ok. 120 mb), przeprowadzono także remont nawierzchni od skrzyżowania do ronda w ciągu małej obwodnicy Świdnicy (ok. 240 mb). Realizacja tej inwestycji jest przykładem skutecznej współpracy samorządów i państwa. Cieszymy się z deklaracji współpracy z wicewojewodą, bowiem ta inwestycja nie zamyka wszystkich potrzeb mieszkańców naszej gminy. Pamiętam jak na ostatnich zebraniach sołeckich mieszkańcy osiedla nad Potokiem w Słotwinie zgłaszali problemy związane z dojazdem do swoich posesji. Z pewnością nie sądzili, że inwestycja będzie miała taki zakres prac, w tym ścieżki rowerowe – mówiła podczas oficjalnego otwarcia wójt gminy Teresa Mazurek.

Drogę wyposażono w nowe oświetlenie uliczne. W efekcie realizacji zamierzenia poprawiono warunki przejazdu na całym odcinku dawnej drogi wojewódzkiej nr 382 zawartym w granicach administracyjnych gminy Świdnica. Mieszkańcy osiedla Nad Potokiem zyskali dogodny dostęp komunikacyjny zarówno do Świdnicy jaki i w kierunku Strzegomia oraz do A4 i samego Wrocławia, za pośrednictwem nowego przebiegu drogi powiatowej nr 3396 D. Dzięki realizacji pełnego zakresu projektu po stronie miasta, mieszkańcy osiedla mogą bezpiecznie i wygodnie dotrzeć do miasta pieszo lub rowerem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group