Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Otwarte linie

Poniedziałek, 30 września 2019, 7:03
Autor: red
Strzegom: Otwarte linie
Fot. UM Strzegom
Mamy dobrą wiadomość dla strzegomian. Od 1 października br., po wykupieniu biletu u kierowcy, z komunikacji szkolnej mogą korzystać także mieszkańcy. Gmina wprowadziła otwarte linie autobusowe, które będą zaczynać i kończyć się na przystanku autobusowym przy Szkole Podstawowej nr 4 (Al. Wojska Polskiego). Jest to odpowiedź na liczne prośby mieszkańców związane z potrzebą utworzenia transportu gminnego.

- Każdy pasażer może wsiąść na przystanku, który został wskazany na rozkładzie jazdy i przemieszczać się do wybranego celu. Kursy zaczynają i kończą się w centrum miasta przy Szkole nr 4 – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. Kursy obsługuje PKS Kamienna Góra. Takie działania związane z zapewnieniem transportu mieszkańcom strzegomski samorząd czyni już od dłuższego czasu. Przypomnijmy tylko, że w okresie letnim na terenie miasta funkcjonowała komunikacja wakacyjna, która cieszyła się sporym zainteresowaniem strzegomian. Na uwagę zasługuje też fakt, że opracowywana jest koncepcja komunikacji gminnej. O postępach w tych działaniach będziemy informować na bieżąco. – Bardzo dobry pomysł. Takie kursy ułatwią także poruszanie się po Strzegomiu, szczególnie osobom starszym – mówią strzegomianie. - Czas na działania, które ułatwią życie naszych mieszkańców, a zdecydowanie jest nią komunikacja gminna. Działanie to bardziej zintegruje wsie z miastem – dodaje burmistrz.

Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach w Modlęcinie, Olszanach, Grochotowie, Stanowicach, Goczałkowie, Tomkowicach, Kostrzy, Żelazowie, Żółkiewce, Godzieszówku, Granicy, Granicznej, Goczałkowie Górnym, Goczałkowie, Wieśnicy, Międzyrzeczu, Morawie, Stawiskach oraz w Strzegomiu przy ulicach: Brzegowej, Mickiewicza, Leśnej oraz Al. Wojska Polskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group