Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 842
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Paczki dla Domów Dziecka

Niedziela, 12 grudnia 2021, 11:53
Autor: red
Żarów: Paczki dla Domów Dziecka
Fot. UM Żarów
Uczniowie klas I–III wraz z rodzicami i nauczycielami Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie zorganizowali zbiórkę darów dla dzieci z placówek opiekuńczo–wychowawczych.

Łącznie dary trafiły do pięciu takich placówek w pobliżu naszej miejscowości, a świątecznymi podarunkami obdarowano około 60 dzieci. Wśród zakupionych podarunków były zabawki, słodycze, gry edukacyjne, przybory szkolne i higieniczne, środki czystości, jak również sprzęt i akcesoria potrzebne do codziennego użytku: m.in. tostery, frytkownica, czajniki elektryczne, koce, poduszki, talerze, szklanki, dekoracje świąteczne.

- Kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia stajemy się sobie bliżsi, ofiarujemy dobre słowo, ciepło i serce. Dlatego postanowiliśmy sprawić radość dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych i zorganizować dla nich zbiórkę darów. Zbiórki prowadzone były w klasach oraz indywidualnie. Mamy nadzieję, że zebrane dary sprawią radość dzieciom i każde z nich znajdzie coś dla siebie. Akcja przerosła nasze oczekiwania, po brzegi wypełnione samochody odjechały spod naszej szkoły. To znak i dowód na to, że idea niesienia pomocy drugiemu człowiekowi jest bliska naszym uczniom – mówi Iwona Nieradka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. I dodaje. – Na miejscu zostaliśmy bardzo miło i ciepło przyjęci przez obdarowanych. Składam serdeczne podziękowania naszym uczniom, rodzicom i wychowawcom za wielki odzew i za to, że otworzyli swoje serca i wzięli udział w organizowanej zbiórce. Słowa podziękowania kieruję także do zastępcy burmistrza Przemysława Sikory za pomoc w przewiezieniu ogromnej ilości darów i wsparcie.

Pamiętajmy, że tak naprawdę każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą pomagać, aby odwiedzili stronę www.domydziecka.org

Dla mieszkańców Domu Dziecka, oprócz troski i ciepła, potrzebna jest również pomoc rzeczowa. Każdy z nas może sprawić choć odrobinę radości dzieciom.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group