Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Pamięć w wieku senioralnym należy ćwiczyć

Wtorek, 17 lipca 2018, 15:09
Autor: red
Strzegom: Pamięć w wieku senioralnym należy ćwiczyć
Fot. UM Strzegom
We wspólnych działaniach na rzecz seniorów zostały przeprowadzone warsztaty dla uczestników Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Strzegomiu.

W trakcie życia w organizmie człowieka zachodzi wiele zmian. Mózg, tak jak wszystkie inne organy, nie pozostaje obojętny na upływ czasu - objawia się to pogłębiającymi się wraz z wiekiem problemami z koncentracją i zapamiętywaniem. Działanie pamięci uzależnione jest od sprawności mózgu, tak więc najlepszym sposobem na poprawienie swoich wyników w zapamiętywaniu jest wykonywanie zadań ogólnie wzmacniających funkcje poznawcze. Istnieją również konkretne ćwiczenia, które regularnie wykonywane znacznie polepszają zapamiętywanie różnych informacji, wpływają na np. pamięć do twarzy lub nazwisk, pamięć do szczegółów. Wykonując ćwiczenia poprawiające zapamiętywanie, warto również za każdym razem zrobić kilka ćwiczeń.

Warsztaty przeprowadziła Anna Jarosińska. Warsztaty miały na celu pokazanie, że pamięć należy każdego dnia ćwiczyć. Dla pomocy w ćwiczeniach zostały zaprezentowane mnemotechniki, które pomogą w tych ćwiczeniach. Warsztaty okazały się bardzo pomocne, pełne zabawy i kreatywności. Bardzo dziękujemy za przybycie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group