Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzierżoniów: Papierosowa kontrabanda w rękach dzierżoniowskich policjantów

Czwartek, 18 lipca 2013, 10:12
Aktualizacja: 10:13
Autor: red.
Dzierżoniów: Papierosowa kontrabanda w rękach dzierżoniowskich policjantów
Fot. KWP Wrocław
Dzierżoniowscy policjanci przejęli 110 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze znaleźli je w kontrolowanym aucie marki Renault Kango. Przewożący kontrabandę 41 i 49–letni mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty przestępstwa skarbowego. Swoim czynem narazili Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w kwocie ponad 77 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie przejęli 110 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz zatrzymali dwie osoby. Do zdarzenia doszło 16 lipca w godzinach wieczornych w Dzierżoniowie na ul. Bielawskiej. Policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochód osobowy marki Renault Kango. Autem kierował 49-letni mieszkaniec Bielawy, a w samochodzie znajdował się także 41-letni mężczyzna. W trakcie kontroli pojazdu policjanci zwrócili uwagę na pa paczkę papierosów, na której nie było polskiej banderoli. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili samochód i znaleźli w przestrzeni bagażowej, schowane za skrzynkami z piwem zapakowane w kartony papierosy różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jak ustalili funkcjonariusze sprawcy swoim czynem narazili Skarb Państwa na straty w kwocie ponad 77 tysięcy złotych.

Gdyby mężczyznom udało się wprowadzić do obrotu lewe papierosy mogliby uzyskać 60 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group