Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1225
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Papierosy bez akcyzy

Sobota, 30 października 2021, 11:32
Autor: red
Świebodzice: Papierosy bez akcyzy
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach i Izby Celno–Skarbowej we Wrocławiu ujawnili i zabezpieczyli ponad 17 tysięcy papierosów bez znaków akcyzy. Straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły blisko 13 tysięcy złotych.

27 października br. funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Świebodzicach wraz z funkcjonariuszami Izby Celno-Skarbowej we Wrocławiu, w ramach realizacji informacji operacyjnej „odwiedzili” 52-letniego mieszkańca Świebodzic, który według uzyskanej wcześniej wiedzy miał posiadać w miejscu zamieszkania papierosy bez znaków akcyzowych. W wyniku przeprowadzonego przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń należących do mężczyzny ujawniono i zabezpieczono 17200 sztuk papierosów.

Zabezpieczone mienie przekazane zostało funkcjonariuszom Izby Celno-Skarbowej we Wrocławiu, którzy będą prowadzili dalsze czynności w tej sprawie.

Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na kwotę blisko 13 tys.zł.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego -skarbowego, za posiadanie i handel tytoniem bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zatrzymanemu grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 3

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group