Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Parapetowy artysta

Piątek, 15 stycznia 2016, 6:50
Autor: opr.red.
Świdnica: Parapetowy artysta
Fot. www.sm.swidnica.pl
W dniu 12 stycznia ok. godz. 20:00 na ul. Łukowej operator monitoringu wizyjnego zwrócił uwagę na trzech młodych mężczyzn wychodzących z Rynku. Jeden z nich zatrzymał się przy jednej z witryn sklepowych, wyjął z kieszeni marker i bezrefleksyjnie popisał nim parapet.

W związku z tym, że tego typu zachowanie prowadzi do zniszczenia mienia, a ponadto szpeci odrestaurowane kamienice i wpływa na pogorszenie estetyki naszego miasta podjęta została natychmiastowa reakcja prowadząca do ujęcia sprawcy wybryku. Po chwili zatem, już na ul. Wałbrzyskiej, czekali na niego strażnicy. Młodzieniec za to wykroczenie ukarany został wysoką grzywną. Poinformowano go również o tym, że powiadomiony zostanie właściciel nieruchomości, który za zniszczone mienie, może dochodzić swoich praw odszkodowawczych na drodze postępowania cywilnego.

Straż Miejska zwraca się się także z prośbą do mieszkańców Świdnicy o pomoc w zwalczaniu tej patologii i przekazywanie, nawet w formie anonimowej, informacji o zauważonych zachowaniach związanych z uszkadzaniem, szpeceniem i malowaniem na elewacjach różnorodnych obiektów. Gdy jesteśmy świadkami takiego wykroczenia, dzwońmy na alarmowe numery 986 bądź 997.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group