Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 575
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Park Biznesu – pomysł dla mikroprzedsiębiorstw

Wiadomości: Świebodzice
Piątek, 2 listopada 2018, 13:10
Aktualizacja: 14:13
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
W Świebodzicach powstaje nowa inicjatywa skierowana do przedsiębiorców. Tym razem przede wszystkim do małych i średnich, a zwłaszcza do jednoosobowych firm. Samorząd, wspólnie ze spółką IPD, zmierza do budowy Parku Biznesu w Podstrefie Świebodzice WSSE „Invest–Park”.

Ten innowacyjny projekt zakłada wybudowanie w Podstrefie Świebodzice hali z możliwością dzielenia pomieszczeń na wyodrębnione moduły, dostosowane do konkretnych potrzeb przedsiębiorców. Takie moduły mogłyby być powiększane w okresie najmu, bądź istniałaby możliwość migracji do innych powierzchni, którymi spółka dysponuje.

W budynku biurowym będzie możliwość wynajmu powierzchni już od kilku metrów kwadratowych. W obiekcie będzie funkcjonował wspólny sekretariat/recepcja, skrzynki pocztowe, sale konferencyjne i pomieszczenia socjalne do wykorzystania oraz dostęp do szybkiego internetu i urządzeń biurowych, nawet z drukiem 3D.

To przede wszystkich zachęta dla młodych osób, które chcą spróbować swoich sił na rynku działalności gospodarczej.
- Duże firmy już działają w Podstrefie, natomiast teraz chcemy stworzyć dogodne warunki dla mikroprzedsiębiorstw, dla firm jednoosobowych, by mieszkańcy mogli sami tworzyć sobie miejsce pracy, by im to maksymalnie ułatwić – komentuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Inwestycja IPD doskonale wpisuje się w zapotrzebowanie rynkowe i gmina jest zainteresowana realizacją tego projektu.

Projekt jest już gotowy, spółka do końca listopad składa wniosek do ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej na dofinansowanie budowy Parku Biznesu.
IPD przygotowując się do inwestycji, diagnozuje potrzeby przedsiębiorców przy pomocy ankiety internetowej, którą można wypełnić na stronie http://www.ipdevelopment.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group