Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Park wodny w Świdnicy: wieża do nurkowania, kąpiele błotne, a w piwnicy kręgielnia – na projekcie za 900 tys. zł

Środa, 10 listopada 2010, 18:26
Aktualizacja: 0:34
Autor: Karolina Osińska
Świdnica: Park wodny w Świdnicy: wieża do nurkowania, kąpiele błotne, a w piwnicy kręgielnia – na projekcie za 900 tys. zł
Wizualizacja: Pracownia Architektoniczna Piotr Dominiczak & Mariusz Szczuraszek.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Do końca roku ma być pozwolenie na budowę, projekt jest już prawie gotowy. Świdnicki aquapark będzie mógł maksymalnie pomieścić siedemset osób, a jego atrakcjami będzie spa, basen z podnoszonym dnem, rwąca rzeka, długa na ok. 130 m zjeżdżalnia, wieża do nurkowania głęboka na 15 m, strefa saun, sale fitness i do squash’a oraz niecki sportowe i rekreacyjne.

Dziś na konferencji Wspólnoty Samorządowej projekt pokazał i omówił Piotr Dominiczak, współwłaściciel pracowni architektonicznej z Ostrowa Wielkopolskiego, która za 900 tys. zł przygotowuje dokumentację.

- Od ośmiu lat realizujemy baseny różnych rozmiarów – rozpoczął inż. Piotr Dominiczak. Na wizualizacjach pokazał, jak będzie wyglądał świdnicki park wodny przy ul. Śląskiej. Przed obiektem powstanie parking na sto osiemdziesiąt miejsc, dalej na podwyższeniu będzie znajdował się sam aquapark. To podwyższenie ma ochronić basen przed wodami gruntowymi i ewentualnym zalaniem przez wodę z Bystrzycy czy deszczówkę płynącą podczas powodzi ul. Śląską.

Do aquaparku będziemy więc wchodzić po schodkach. Przy wejściu będzie sklep sportowy i już od parkingu będziemy mogli podziwiać przeszkloną halę z basenem sportowym (wymiary: 16 x 25 m, głębokość 135-185 cm). W hallu będą stały stanowiska kasowe z systemem elektronicznej obsługi klienta. Po uiszczeniu opłaty będziemy mogli wejść na nieckę sportową lub do części rekreacyjnej. Tu czekają nas atrakcje takie jak dzika rzeka, grota sztucznej fali i jacuzzi. Po schodkach będzie można wejść na wieżę, z której odważni zjadą ślizgawkami, a jeszcze odważniejsi – będą mogli zanurkować w piętnastometrowej toni. Na jej dnie – pod schodami – będzie mieścić się tajemnicza grota. A tym, którzy dopiero chcą się nauczyć pływać, służyć będzie basen do nauki z podnoszonym i opuszczanym dnem.

Na parterze też umiejscowione będzie dodatkowo płatne SPA, pokoje cichego wypoczynku i restauracja.

Piętro będzie kryło bar, sauny, salę kominkową, pomieszczenie wypoczynkowe z tężnią solankową, sale do fitnessu i do gry w squash’a.

Będzie też piwnica, a w niej kręgielnia z osobną klatką schodową (co sprawi, że w kręgle będzie można grać nawet po zamknięciu aquaparku) i szatnie dla sportowców, skąd będą prowadzić schody na basen sportowy.

Na zewnątrz będzie duży basen rekreacyjny i mniejszy – dla dzieci, z częściowym zacienieniem. A także zespół saunowy, odgrodzony od ciekawskich spojrzeń. – W ręcznikach lub nago będzie tu można zażywać kąpieli słonecznych lub śniegowych – mówił dziś inż. Dominiczak.

Kiedy aquapark będzie wybudowany? Przetarg będzie mógł ruszyć, gdy miasto skonstruuje specjalny system finansowy. – Tak dużej inwestycji nie da się po prostu skredytować – mówił dziś prezydent Wojciech Murdzek.

Formalności mają potrwać do połowy roku. Później wyłonienie wykonawcy i budowa, która według zastępcy prezydenta Ireneusza Pałaca powinna potrwać około półtora roku.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group