Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Parking przy „Latawcu” jeszcze w tym roku

Wtorek, 27 września 2011, 9:42
Aktualizacja: 9:47
Autor: Starostwo Powiatowe
Świdnica: Parking przy „Latawcu” jeszcze w tym roku
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Długo wyczekiwana inwestycja budowy parkingów przy szpitalu „Latawiec” w Świdnicy ruszy już w tym roku. Powiat ogłosił przetarg na wykonanie jednego z trzech modułów parkingowych. Oferty można składać do 3 października do godz. 9.00. Termin zakończenia prac to 15 grudnia br.

Parking będzie miał charakter modułowy. Oznacza to, że wyznaczono kilka sektorów, gdzie będzie można zostawić swoje samochody. Zaplanowano wykonanie trzech głównych modułów oraz trzech uzupełniających dla personelu medycznego. Miejsca parkingowe wkomponowano w istniejącą roślinność tak, aby nie trzeba było wycinać żadnego z rosnących tam drzew.

- Moduł, który powstanie w tym roku, usytuowany jest w pobliżu wejścia głównego do szpitala. Pozwoli to na uzyskanie w ramach tego modułu ok. 89 miejsc parkingowych z kostki betonowej wraz z urządzeniami budowlanymi zapewniającymi użytkowanie obiektu zgodnie z przeznaczeniem oraz znakami drogowymi. - informuje Sabina Cebula z Zarządu Powiatu.

W ramach inwestycji wykonana zostanie także instalacja kanalizacji deszczowej wraz ze studzienkami kanalizacyjnymi i przyłączeniem do sieci kanalizacji deszczowej oraz separatorem substancji ropopochodnych.
Koszt budowy tego modułu to kwota ok. 500 tys. zł. Środki na wykonanie tej części parkingu zostały wprowadzone do budżetu podczas marcowej sesji Rady Powiatu W sumie przy szpitalu ma powstać ok. 300 miejsc parkingowych w tym miejsca dla pracowników szpitala. Największy moduł będzie miał 114 miejsc parkingowych a najmniejszy 8. Moduły będą wkomponowane w obecną infrastrukturę, która znajduje się na terenach wokół szpitala.

Monika Żmijewska

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group