Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Partnerstwo coraz bliżej

Piątek, 26 sierpnia 2016, 7:44
Autor: red
Świebodzice: Partnerstwo coraz bliżej
Fot. UM Świebodzice
Słowacka Gmina Hrušov już w październiku zostanie oficjalnym partnerem Gminy Świebodzice.

Na sesji Rady Miejskiej świebodziccy radni przyjęli uchwałę w tej sprawie.

Niedawno delegacja świebodzickich samorządowców gościła w Hrušovie. Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, Wiceprzewodniczący Zdzisław Pantal oraz radni Jarosław Dąbrowski i Sławomir Łukawski w dniach 18-20 sierpnia wzięli udział w dorocznym święcie słowackich przyjaciół, Hontianskiej Paradzie.
- W trakcie pobytu rozmawialiśmy m. in. o kształcie przyszłego porozumienia, nad którym procedowała już Rada Gminy Hrušov. Nasza Rada Miejska przyjęła uchwałę partnerską na wczorajszej sesji – mówi Przewodniczący RM Łukasz Kwadrans.

Dotychczasowe kontakty obu gmin miały charakter nieformalny - to dwukrotny udział w hrusovskim festiwalu folklorystycznym Zespołu Akord ze Świebodzic, a także wizyta delegacji Hrušova na tegorocznych Dniach Świebodzic. Ich efektem jest przygotowywanie wniosków przez organizacje pozarządowe.

16 października 2016r. po raz kolejny będziemy gościć delegację ze Słowacji. Będzie to wyjątkowa data z dwóch powodów - nie tylko podpisania umowy z nowym partnerem Świebodzic, ale i jubileuszu 20 lat partnerstwa z niemieckim miastem Waldbröl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group