Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pasowanie na muzyka w SP6

Wiadomości: Świdnica
Środa, 3 lutego 2016, 13:11
Autor: organizatorzy/opr.red.
Fot. użyczone
„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż, a zapamiętam. Pozwól wziąć udział, a zrozumiem”. Te słowa Konfucjusza przyświecały zajęciom muzycznym dla klas I–III, które odbywały się w I półroczu w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy.

Podsumowaniem zajęć było niecodzienne wydarzenie „Pasowanie na muzyka”. Odbyło się ono przed feriami w pięknie udekorowanej sali. Uroczystość uświetnili rodzice, dziadkowie i zaproszona dyrektor Violetta Skibicka. Zanim doszło do pasowania, dzieci pokazały program artystyczny pt. „Brzechwa na wesoło”. Prezentowały w ciekawy sposób wiersze, piosenki, zabawy integracyjne, a nawet układ baletowy. Ich występy dostarczyły wiele emocji i wzruszeń, więc otrzymały gromkie brawa.

Następnym punktem uroczystości było odczytanie przez panią dyrektor tekstu ślubowania, po którym uczniowie złożyli ślubowanie. Każde dziecko zostało przez panią dyrektor pasowane na muzyka ozdobionym fletem, a rodzice i opiekun koła wręczali pamiątkowe medale, dyplomy i słodkie prezenty.

Dzieci z klasy Ib i Id udowodniły, że muzyka to nie tylko śpiewanie, ale różne formy aktywności: słuchanie, granie, tańczenie, elementy dramy, pantomimy. To wszystko oglądały z zapartym tchem rodziny uczniów przy zapalonych świecach. Ten kto twierdzi, że muzyka w życiu jest mało ważna, to koniecznie musi zobaczyć dzieci z koła wokalnego, którego opiekunem jest pani Halina Styrna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group