Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pastuchów: Pastuchów aktywny

Piątek, 8 września 2023, 17:18
Autor: red
Pastuchów: Pastuchów aktywny
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Zamontowali nową tablicę informacyjną, zakupili donice i rośliny, zaangażowali mieszkańców do pomocy – Koło Gospodyń Wiejskich „Fit Babki” w Pastuchowie otrzymało 8 tys. złotych dofinansowania z budżetu województwa dolnośląskiego na upiększenie swojej wsi. Już w najbliższą sobotę, 9 września zapraszają do wspólnej zabawy i integracji w ramach festynu podsumowującego realizację projektu.

Mieszkańcy Pastuchowa nieustannie pokazują, jak należy się integrować i działać na rzecz rozwoju i poprawy estetyki sołectwa. Dzięki 8 tys. zł dofinansowania, jakie pozyskali z budżetu województwa w ramach „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” wsparcie społeczności lokalnych w inicjatywie „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”, udało im się upiększyć teren przy przystanku. Wspólnymi siłami pod koniec lipca go uporządkowali. Tu w kolejnych tygodniach zamontowali nową tablicę informacyjną, kupili donice i dokonali nowych nasadzeń. Całkowity koszt zadania oszacowano na 10 tys. złotych.

W realizację zadania włączyła się aktywna grupa ludzi działających na rzecz wsi: Koło Gospodyń Wiejskich, sołtys, Rada Sołecka, radny Arkadiusz Stelmach, OSP Pastuchów i seniorzy.

W sobotę, 9 września zapraszają mieszkańców do wspólnej zabawy w ramach pikniku rodzinnego podsumowującego projekt oraz XIV letnich wiejskich igrzysk sportowych. Początek o godz. 10.00 na boisku przy Szkole Podstawowej w Pastuchowie. Organizatorzy zapewniają poczęstunek oraz medale i nagrody dla zwycięzców.

PROGRAM:

od godz. 10.00 – mecze piłki nożnej (drużyny 6 osób) w kategoriach: do 12 lat, od 13 do 17 lat, od 18 lat wzwyż.

Zapisy drużyn do czwartku 7 września u sołtys Danuty Stelmach pod nr. tel. 663287836 lub w dniu zawodów do godz. 9.30.

od godz. 12.00 – blok zabaw, konkurs plastyczny oraz konkurencje sportowe zaplanowane w ramach igrzysk:

- ringo w kategoriach wiekowych do 12 lat i od 13 do 16 lat;

- wielobój w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, od 13 do 17 lat, od 18 lat wzwyż.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group