Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1058
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pastuchów: Pastuchów czuje bluesa

Poniedziałek, 15 listopada 2021, 9:36
Aktualizacja: 13:37
Autor: red
Pastuchów: Pastuchów czuje bluesa
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Integrują się, bawią, zarażają optymizmem i pogodą ducha. Przede wszystkim zaś pokazują, że jesień życia wcale nie musi być smutna i nudna. Przeciwnie, seniorzy wiele wnoszą do lokalnych społeczności. Fundacja Via Salutis realizuje w Pastuchowie projekt „Seniorzy czują bluesa”. Efekty przechodzą oczekiwania organizatorów i… uczestników.

Projekt zainaugurowany został w październiku, a zakończy się w połowie grudnia. Przez ten miesiąc seniorzy z Pastuchowa na pewno się nie nudzili. Co więcej, odkrywali siebie na nowo, uczyli radzenia sobie z samotnością i stresem, budowali poczucie własnej wartości.

- To projekt, którego celem jest aktywizacja społeczności lokalnej wokół tematu aktywnej starości i zmiana wizerunku osoby starszej w społeczności. Projekt pomoże wyzwolić moc i radość, a dzięki wyłonieniu grupy 10 seniorów i przygotowaniu ich do roli liderów inicjujących, zainicjuje zmiany w postrzeganiu osób starszych w środowisku lokalnym – opisuje Alicja Przepiórska-Ułaszewska z Fundacji Via Salutis.

W projekcie proponowane są: warsztaty bezpieczeństwa emocjonalnego, warsztaty rozwojowe, joga śmiechu, tańce integracyjne, warsztaty wizażu, profesjonalna sesja fotograficzna, zakończona wernisażem połączonym z integracją społeczności lokalnej w formie koncertu bluesowego.

Za seniorami z Pastuchowa moc wrażeń. 22 października w pałacu w Morawie odbyła się energetyczna sesja wizażu i sesja foto. O makijaż uczestniczek zadbała Magdalena Dobra, natomiast piękne zdjęcia zrobiła Krysia Lemańska.

26 października w Pastuchowie odbyły się warsztaty rozwojowe, podczas których prowadząca Alicja Przepiórska-Ułaszewska mówiła o poczuciu własnej wartości, o uważności, czułości względem siebie, o stawianiu granic i empatii.

9 listopada odbyły się kolejne warsztaty, tym razem z jogi śmiechu i tańców integracyjnych. Poprowadziła je Janina Chochłakiewicz. Było energetycznie i radośnie.

Projekt pn. „Seniorzy czują bluesa” jest realizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Fundacja Via Salutis powstała w czerwcu 2019 r., aby działać na rzecz promowania stylu życia opartego na zdrowiu, komunikacji, edukacji, aktywizacji różnych grup społecznych. Od początku skupia się na integracji lokalnych środowisk senioralnych. Jest także członkiem Koalicji na rzecz zdrowego starzenia się przy Społecznej Akademii Nauk w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group