Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 484
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Patriotyzm noszą w sercach

Środa, 13 listopada 2013, 14:57
Aktualizacja: 15:00
Autor: red.
Mrowiny: Patriotyzm noszą w sercach
Fot. UM Żarów
Patriotyzm to radość z tego, że mamy wolność – tak podczas wieczoru listopadowego w niedzielę, 10 listopada śpiewali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach. W przeddzień święta 11 listopada społeczność szkolna wspólnie z Parafią Matki Bożej Królowej Polski w Mrowinach pokazali, że pieśni patriotyczne wcale nie muszą być nudne. – Każdy z nas jest patriotą.

- My potomni doświadczamy tego coraz bardziej i nasze zadanie polega na dzieleniu się tą radością z innymi. Dobrze, że młode pokolenie chce głośno mówić o swojej miłości do Ojczyzny, śpiewając i recytując. Myślę, że to również doby sposób, aby stare pieśni patriotyczne, o których dziś niewielu z nas już pamięta ocalić od zapomnienia i sprawić, by stały się łącznikiem między tradycją a teraźniejszością - mówił proboszcz parafii w Mrowinach ks. Paweł Szajner.

Lekcja patriotyzmu, którą przygotowali uczniowie była przygotowaniem do udziału w żarowskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Tam, wspólnie z gronem pedagogicznym młodzi artyści zaprezentowali swoje wokalne umiejętności. - Młodzież tak wspaniale prezentuje tutaj to, co dla nas Polaków powinno być najdroższe i najważniejsze - patriotyzm - umiłowanie ojczyzny. Wierzę, że pozostanie w nich to, o czym śpiewają, że ojczyzna to dom, rodzina, gniazdo orle i wszystko to, co łączy się z naszą historią - podkreślał Roman Konieczny, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Zdobyte miejsca w Festiwalu Pieśni Patriotycznej w poniedziałek, 11 listopada Emilii Mierzwy i szkolnego chóru potwierdzają, że patriotyzm nie jest im obcy.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group