Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Październikowe obrady już za nami

Wtorek, 24 października 2017, 11:01
Autor: red
Gmina Dobromierz: Październikowe obrady już za nami
Fot. UG Dobromierz
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Dobromierz, która odbyła się w świetlicy wiejskiej w Jugowej, gminni radni zapoznali się m.in. z informacją o przebiegu wykonania budżetu Gminy Dobromierz za I półrocze 2017 roku.

Podjęli również uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy oraz zmiany wieloletniej prognozy finansowej.

W wyniku tych działań zaplanowane zadanie inwestycyjne pn. „Budowa centrum kulturalno – rekreacyjnego w miejscowości Jugowa, Gmina Dobromierz” zostało podzielone na dwa etapy:

„Budowę centrum kulturalno – rekreacyjnego w miejscowości Jugowa, Gmina Dobromierz – stan surowy zamknięty wraz z zagospodarowaniem terenu” finansowane w całości środkami własnymi w kwocie 67.141,76zł w tym: 17.141,76zł stanowią środki Funduszu Sołeckiego Jugowa, a jego realizacja przebiegać będzie do roku 2018.

„Budowa centrum kulturalno – rekreacyjnego w miejscowości Jugowa, Gmina Dobromierz” współfinansowane z programu PROW 2014 – 2020 Priorytet: Podstawowe usługi i odnowa wsi z czego udział gminy na rok 2017 wynosi 10.000,00zł. Realizacja inwestycji wraz z planowanych dofinansowaniem uwzględniona zostanie w budżecie Gminy Dobromierz na rok 2018.

Radni obradowali także nad przystąpieniem do prac nad strategią rozwoju społeczno-gospodarczego południowej części Dolnego Śląska na lata 2020-2030 ,,Sudety 2030”. Południowa część naszego województwa wymaga nowego, spójnego planu modernizacji i rozwoju. Przyjęcie strategii dla Przedgórza Sudeckiego i Sudetów na lata 2020-2030 oraz włączenie jej do strategii całego województwa dolnośląskiego, pozwoli gminom z tego terenu ubiegać się o znaczące środki finansowe z budżetu państwa i Unii Europejskiej. Wspólny program modernizacyjny dla Sudetów i Przedgórza to jedyna szansa na wyrównanie dysproporcji w rozwoju społeczno-gospodarczym tej części Dolnego Śląska i odwrócenia niekorzystnych zjawisk społeczno-gospodarczych.

Podczas sesji podjęto również decyzję w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w obrębie wsi Czernica. Zmieniono także uchwałę w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Gminy Dobromierz i nadania jej statutu.

Radni zostali zapoznani z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych za rok poprzedzający rok szkolny, w tym o wynikach egzaminów w placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Dobromierz.

Sesję zakończyły tradycyjnie wolne wnioski, zapytania i informacje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group