Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: PCPR z windą i parkingiem

Wtorek, 20 września 2011, 8:46
Aktualizacja: 8:49
Autor: Starostwo Powiatowe
Świdnica: PCPR z windą i parkingiem
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Ruszyła inwestycja budowy windy dla osób niepełnosprawnych oraz poszerzenia miejsc parkingowych na terenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. Wiąże się to z pewnymi utrudnieniami dla klientów obu instytucji. Wjazd na teren obiektu przy ul. Wałbrzyskiej będzie zamknięty do końca grudnia.

Powiat wspólnie z miastem Świdnica realizuje drugi etap adaptacji budynku przy ulicy Wałbrzyskiej wraz z zagospodarowaniem terenu pod działalność instytucji społecznych. Pierwszy etap związany był z kompleksową modernizacją wnętrza dawnej siedziby SANEPID-u i dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych. Natomiast drugi etap związany jest zagospodarowaniem nieruchomości na zewnątrz.

- W ramach drugiego etapu tej inwestycji budynek zyska windę dla osób niepełnosprawnych, która zostanie wybudowana na jego zewnętrznej części, poszerzone zostaną miejsca parkingowe oraz wykonamy sygnalizację przeciwpożarową i oświetlenie ewakuacyjne. – informuje Sabina Cebula z Zarządu Powiatu, odpowiedzialna za powiatowe inwestycje.

Koszt prac pochłonie 493 tys. zł. Zadanie sfinansowane będzie po połowie przez budżety miasta Świdnicy i powiatu. Prace potrwają do końca grudnia br.

***

W związku z prowadzonymi pracami nie będzie możliwy wjazd na teren PCPR-u, MOPS-u i Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Wejście do budynku będzie możliwe od strony Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość.

Monika Żmijewska
Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group