Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1132
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pechowy motorowerzysta

Środa, 27 maja 2020, 7:10
Aktualizacja: 9:12
Autor: red
Świdnica: Pechowy motorowerzysta
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego świdnickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Ale jak się jednak okazało jazda w stanie nietrzeźwości to nie koniec problemów 29 – latka, który miał przy sobie narkotyki, nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a jego motorower nie miał obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Około godz. 20.00 funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego świdnickiej komendy, pełniąc służbę na terenie miasta Świdnica zwrócili uwagę na jadącego ul. Westerplatte motorowerzystę, którego styl jazdy sugerował, że kierowca może być nietrzeźwy. W trakcie kontroli policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia. Alkomat wskazał blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie 29-latka. Podczas dalszych czynności, policjanci znaleźli przy mężczyźnie srebrne zawiniątko z zawartością białego proszku…...który poddany badaniom na testerze narkotykowym potwierdził, że była to amfetamina. Mężczyzna posiadał kilka porcji tego narkotyku.

Dalej wcale nie było lepiej. Sprawdzenie mężczyzny w policyjnych systemach pogrążyło całkowicie i tak trudną sytuację 29-latka. Okazało się, że nie posiada on wymaganej kategorii prawa jazdy do kierowania motorowerem, a jego jednoślad nie ma wymaganego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, które jest ubezpieczeniem obowiązkowym.

Informacja ta została przekazana do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Mężczyźnie grozi teraz wysoka kara pieniężna.
Za pozostałe czyny których się dopuścił odpowie przed Sądem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group