Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: „Perła Optymizmu” dla dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie

Wtorek, 26 marca 2019, 7:52
Autor: red
Żarów: „Perła Optymizmu” dla dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie
Fot. UM Żarów
Dyrektor Bajkowego Przedszkola i Żłobka Miejskiego „Bajkowa Kraina” w Żarowie Elżbieta Wierzyk odznaczona została specjalną nagrodą „Perła Optymizmu”.

Za kształtowanie postaw optymistycznych wśród dzieci i dorosłych, uznanie w środowisku wychowania przedszkolnego, czynienie dobra dla innych i optymistycznej postawy dyrektor Bajkowego Przedszkola i Żłobka Miejskiego „Bajkowa Kraina” w Żarowie Elżbieta Wierzyk odznaczona została specjalną nagrodą „Perła Optymizmu”.

Jest to wyróżnienie przyznawane osobom kreatywnym, przedsiębiorczym, komunikatywnym, posiadającym takt i talent dyplomatyczny, pewnym siebie, odpornym na stres, ambitnym, asertywnym, przyjaznym, otwartym na potrzeby innych, sumiennym i radośnie nastawionym do życia, efektywnie współdziałającym w zespole, kulturalnym, serdecznym, życzliwym, odważnym w wyrażaniu swoich poglądów, mających własne zdanie i potrafiącym się twórczo przystosować do zmian społecznych i oświatowych. Tytuł ten przyznawany jest dyrektorom aktywnie działającym w programie Optymistycznych Przedszkoli.

Nie była to jedyna nagroda, która przyjechała razem z Panią dyrektor do Żarowa. Podczas Międzynarodowego Kongresu Optymistycznych Przedszkoli, który odbywał się w dniach 14-16 marca w Warszawie dyrektor Elżbieta Wierzyk oraz Mariola Król odebrały certyfikat dla Bajkowego Przedszkola za udział w projekcie „Kids Design Poland” za upowszechnienie postaw patriotycznych w ramach Ogólnopolskiego Programu „Optymistyczne Przedszkole” oraz certyfikat za czynny udział w Ogólnopolskiej Sieci Uczących się Przedszkoli „Supeł”. Była to nagroda za przyczynianie się do podnoszenia jakości edukacji przedszkolnej, dzielenie się wiedzą i przykładami dobrych praktyk.

– Bajkowe Przedszkole w Żarowie aktywnie i czynnie uczestniczy w Ogólnopolskim Programie „Optymistyczne Przedszkole”, dlatego cieszymy się, że nasza placówka została uhonorowana certyfikatami. Podczas kongresu Optymistycznych Przedszkoli odebrałam także statuetkę „Parła Optymizmu”. Nie spodziewałam się tak dużego wyróżnienia, ale jest mi niezmiernie miło, że nasza wspólna praca została doceniona. Nasze przedszkole jest optymistyczne, a my staramy się wychowywać samych optymistów – mówiła Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Tematem przewodnim tegorocznego kongresu były „Nowe horyzonty w pozytywnej edukacji – Od Van Gogha do Optymisty”. Jest to pewna wskazówka, która pobudza do refleksji nad sobą, procesem rozwijania przedszkola, lepszymi sposobami zarządzania zespołem, rozwijaniem umiejętności przewodzenia dzieckiem i wspierania rodziców. W kongresie Optymistycznych Przedszkoli uczestniczyły Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie oraz Mariola Król koordynator programu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group