Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Pięciu zatrzymanych podczas „Trzeźwego poranka”

Wtorek, 7 maja 2019, 13:57
Aktualizacja: 15:58
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Pięciu zatrzymanych podczas „Trzeźwego poranka”
Fot. KPP Świdnica
Wczoraj policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzili na terenie miasta i gminy Świdnica działania wzmożone pn.„Trzeźwy poranek”. W ręce funkcjonariuszy w ciągu 4 godzin akcji wpadło pięciu kierujących, którzy wsiedli za kierownicę samochodu mimo wcześniejszego spożycia alkoholu.

Nie ma przyzwolenia na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”, dlatego w poniedziałek pomiędzy godziną 5, a 9 na terenie Świdnicy i Gmina Świdnica policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Pięcioro z blisko 250 przebadanych uczestników ruchu drogowego jechało swoimi samochodami po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem.

Świdniccy policjanci informują i ostrzegają, że tego rodzaju działania będą cyklicznie kontynuowane, a wszyscy łamiący przepisy ruchu drogowego kierowcy muszą się liczyć z konsekwencjami.

Przypominamy również, że jazda pod wpływem alkoholu jest śmiertelnym zagrożeniem dla uczestników ruchu drogowego.

Ponadto za jazdę w stanie po użyciu alkoholu w myśl przepisów kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu bądź grzywny. Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 2. Za tego typu czyn, zgodnie z nowelizacją przepisów grozi też oprócz zatrzymania prawa jazdy, bardzo wysoka kara finansowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group