Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pięknie czytają

Niedziela, 6 października 2019, 7:26
Autor: red
Żarów: Pięknie czytają
Fot. UM Żarów
W poniedziałek, 30 września w bibliotece odbyła się 3. edycja konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”, który zorganizowany został z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Biblioteka w Żarowie wybierała mistrzów pięknego czytania. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

– Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać fragment ulubionej lektury oraz uzasadnić swój wybór w czasie nie dłuższym jak 3 minuty. Wybrane teksty były różnorodne, od radosnej „Akademii Pana Kleksa” po patriotyczną „Inwokację” z „Pana Tadeusza”. Trzeba przyznać, że dzieci nie stroniły od poważniejszych pozycji, w których występowało wiele trudnych zwrotów, co dodatkowo podnosiło prezentowany przez nie poziom. Jury punktowało przede wszystkim płynność czytania, prawidłową dykcję i intonację oraz własną interpretację utworu – mówi Katarzyna Baryliszyn z biblioteki w Żarowie.

Mistrzowie Pięknego Czytania:

Klasy IV – Nadia Godlewska - 4a
Klasy V – Alicja Kiełt – 5a, Karolina Pajor – 5b, Maja Śliwa - 5b
Klasy VI – Zuzanna Stężycka – 6e

Każdy Mistrz otrzymał nagrodę książkową, a wszyscy uczestniczy pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i gorąco zapraszamy na kolejne edycje!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group