Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Piękny gest

Piątek, 26 lutego 2021, 7:06
Autor: red
Strzegom: Piękny gest
Fot. UM Strzegom
Pierwsza w tym roku zbiórka krwi (23.02) była rekordowa pod względem ilości zebranej krwi w historii zbiórek organizowanych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha przy współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu.

We wtorek o 9:00 na parkingu przy Ośrodku Sportu i Rekreacji stanął krwiobus RCKiK z Wałbrzycha. Organizatorzy jak zwykle zadbali o odpowiednie środki ostrożności, każdemu z wolontariuszy przed wejściem była mierzona temperatura i wykonywane badania lekarskie.

Podczas zbiórki zarejestrowało się 43 krwiodawców, krew oddało 42 osoby, a to oznacza, że magazyn wzbogacił się o blisko 19 litrów tego cennego płynu. To piękny gest, szczególnie w dobie pandemii, gdy krwi dramatycznie brakuje w regionalnych centrach krwiodawstwa.

- Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy od wzięcia udziału w kolejnej akcji, o której będziemy informować. Dziękujemy także ekipie RCKiK z Wałbrzycha, która pobierała krew oraz wszystkim, którzy wspierali osoby oddające krew - podkreślają organizatorzy.
Kolejna okazja do oddania krwi, której ciągle brakuje, nastąpi 27 kwietnia.

Następne zbiórki z OSiR: 29 czerwca, 31 sierpnia, 26 października i 28 grudnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group